Aktuel 53

Rize POMEM’de mezuniyet Heyecanı! 559 öğrenci Yemin töreniyle polisliğe ilk adımı attı

Rize POMEM’de mezuniyet Heyecanı! 559 öğrenci Yemin töreniyle polisliğe ilk adımı attı
27 views
22 Haziran 2022 - 17:42

Rize Polis Meslek Eğitim Merkezi’nden (POMEM) mezun olan 570 polis adayı için tören düzenlendi.
Rize Kapalı Spor Salonunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Konuşmaların ardından yemin ederek kep atan polis adayları mezun olmalarının sevincini birbirlerine ve ailelerine sarılarak kutladı. Polis adayları mezun olmalarının sevincini birbirlerine ve ailelerine sarılarak kutladı.

Rize Yenişehir Kapalı spor salonunda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Dönem birincisi Berkay Menemen mezunlar adına konuşma yaparak yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.

pomem rize

Rize POMEM Müdürü Kenan Şaban Süzgün’ün açılış konuşmasının ardından Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş video konferans yöntemiyle törene katılarak konuşma gerçekleştirdi. Aktaş konuşmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu cep telefonundan aradı. Bakan Soylu telefonla bağlandığı törende mezun olacak olan öğrencilere hitap etti.

pomem

Törende Konuşan Rize Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, mezun olacak öğrencilerin aldıkları eğitimle emniyet teşkilatını büyük bir güç katacaklarını belirterek, “Değişim ve dönüşümün çok hızlı yaşandığı bir yüzyılda yaşıyoruz. Böylesi değişim ve döşümün yaşandığı bir dönemde insanların kurumların ve devletlerinde bu dönüşüme ayak uydurması bir zarurettir.

Emniyet teşkilatımız hem beşeri sermayesini hem de teknolojik dönüşümünü büyük bir ivme ile gerçekleştiriyor. Bugün mezun olma ehliyetini alarak bu şerefli teşkilatın mensubu olmanız daha farklı bir özellik arz ediyor. Sizler verdiğimiz amansız mücadelede ailelerinizden aldığınız terbiye ve ahlak ile okullarda amirlerinizden aldığınız disiplin, nitelik ve kabiliyetler ile emniyet teşkilatımıza büyük bir güç katacaksınız.

pomem rize

Mesleğinizi icra ederken uymanız gereken bir takım kural ve kaideler de olduğunu unutmamınız gerekir. Sizler bu mesleği tercih ederek olağan ve sıradan olmayı reddettiniz. Sizlerin mesleği sürekli olarak öğrenmeye açık olmayı gerektirir. O nedenle değişime, öğrenmeye ve yeniliklere kapınızı açmaya hazır olmalısınız. Kendi bilgi ve birikiminizi arttırmaya meyilli ve gayretli olmalısınız.

Büyük değişime ayak uydurukken emniyet teşkilatımızın ne kadar hızlı bir ivme kat ettiğini hepiniz yaşayarak müşahede edeceksiniz. Teknolojiyi tanıyan, değişen dünyanın gerekliliklerine ayak uydurabileceğine inandığımız siz sevgili kardeşlerimizden beklentimiz yetkinliklerinizle bu teşkilatın ivmesine ayak uydurmak ve buna katkı sunmanızdır.

Rize POMEM'de mezuniyet Heyecanı! 559 öğrenci Yemin töreniyle polisliğe ilk adımı attı

Görevinizi yaparken bir prensipleriniz olmalı, mefkûreniz, hayaliniz, hedefiniz ve idealiniz olmalı. Hedefi ve ideali olmayan bir kişinin başarılı olmayacağını biliyoruz. Ruhsal, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi geliştirmek ve dengede tutmak zorundasınız. Başarılı olmanın temel prensibi budur.

Devletimizin en önemli ve kıymetli varlığı vatandaşlarımızdır. Bu aziz milletin her bir ferdi bizim için kıymetli ve değerlidir. Her bir emniyet teşkilatı mensubumuzun görevini yaparken, onları kırmamasını arzu ederiz. Onların devletlerine olan güvenlerini sarsmamalarını arzu ederiz. Nitekim bu temel prensipler bizin engin tarihimizden ve kültürümüzden asırları delen medeniyetimizin temel prensiplerinden size yol ve ışık göstererek damıtıldı. Bu eğitimlerin hepsini aldınız.

Bugün sizlerin mezun olmasına vesile olan polis okulumuzun çok değerli yöneticilerine teşekkür esiyorum. Sizi bu noktalar getiren ailelerinize gayretleri, emekleri ve bu pırıl pırıl evlatlarımızı yetiştirdiği için saygılarımı arz ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren 10 öğrenciye hediyelerinin verildiği törende, yeni mezun 559 öğrenci yemin ederek polisliğe adım attı.

rize pomem kep atma

Törene; Rize Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Cumhuriyet Başsavcı Mehmet Patlak, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Vekili Prof. Dr. Ali Bilgin, Rize Baro Başkanı Umit Peçe, Rize Vali Yardımcıları Ömer Faruk Duman, Sedat Sezik, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, İlçe Kaymakamları, Rize POMEM Müdürü Kenan Şaban Süzgün ve mezunların aileleri katıldı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR