Rize Sahili Cıvıl Cıvıl ! VİDEO

ÇAYIN BAŞKENTİ RİZE TÜRKİYE’NİN EN ŞANSLI İLLERİNDEN  Rize sahil şeridi boyunca Türkiye’nin birçok iline nasip olmayan, sahil kordon boyunca yaklaşık 10 kilometreyi bulan, Rize’nin Gündoğdu Beldesinden başlayarak Rize merkezin çıkışına..

Rize Sahili Cıvıl Cıvıl !  VİDEO
Son Güncelleme: Whatsapp

ÇAYIN BAŞKENTİ RİZE TÜRKİYE’NİN EN ŞANSLI İLLERİNDEN 

Rize sahil şeridi boyunca Türkiye’nin birçok iline nasip olmayan, sahil kordon boyunca yaklaşık 10 kilometreyi bulan, Rize’nin Gündoğdu Beldesinden başlayarak Rize merkezin çıkışına kadar Fener Mahallesine kadar gerek Koşuyolu gerek bisiklet yolu her türlü spor yapma imkanı bakımından Türkiye’de ender ve sayılı illerden biri durumunda.

Pandemi’nin etkisi ile aylarca evlerine hapsolan, kısıtlama sebebiyle dışarıya çıkamayan güneşten oksijenden ve spor olanaklarından  yoksun kalan Rize halkı, kısıtlamalarının kalkması ile normal adımların atıldığı bugünlerde adeta eski günlerini hatırladılar.

Çok az sayıda olsa da spor yapan kişilere rastladığımız gibi, yürüyüş  piknik alanında gerek dinlenme ve diğer aktivitelerini  yapmak üzere gecenin geç saatine kadar sahile güzel vakitler saatler geçirdiler.

Hatta Rize Devlet Hastanesinde randevu alıp aşı sırasını bekleyen çok sayıda tanıdığa rasgeldik..

Rize’nin bu olanak ve imkanlarına sahip olmasına katkı yapan Rize Belediye Başkanları, ilk dönem Halil Bakırcı, ardından Prof.DR. Reşat Kasap  ve ardından şimdiki Belediye Başkanımız Rahmi Metin’in gayretleri takdire şayan.


Herkes üzerine bir şeyler koyup bugün Rize sahil şeridi bu konuma geldi, ancak unutmadan şunu da hatırlatalım, özellikle Rize’de sahil şeridinde koşu bandını ve bisiklet yolunun yapımına büyük katkı yapan iller Bankası Genel müdürü, Rizeli hemşerimiz Türkiye’nin en başarılı bürokratlarından Yusuf Büyük’ü buradan unutmadan, kendisine teşekkürlerimizi bir borç biliz.


yıllardan beri Rize sahilinde spor yapan yürüyüş yapan bir spor sever olarak, umarım şu anda halkın kullanımına açık olan bu alanlar yıllar önce, diğer alanların  gasp edildiği gibi gasp edilmez !

Çünkü 15 yıl öncesine hatırlayanlar bilir sadece, Çaykur Genel Müdürlüğü’nün karşısında küçük bir baraka, batı bölgelerine bir iki tane tesis varken, varken bugün Gülbahar’a kadar sahil şeridi adeta birileri tarafından Parsel Parsel kullanımına açıldı!

Umarım bundan sonra bu yanlışa düşülmeden, halkın malı ve arazisi olan bu alanların bugün olduğu gibi yine halk yararına kullanılır..

Osman Köseoğlu

aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş