Rize’de Bakkal Amcalar, Zincir marketlere Kurban Edilmemeli !

Ulusal zincir marketler ve yerel zincir marketlerin her köşe başında ilçelerimiz ve köylerimizde açılması ve ruhsatlandırılmasının önüne geçilmesi bakkal amcalarımızın geleceği ve gelişmesi için önem arz etmektedir. Artık haksız rekabete..

Rize’de Bakkal Amcalar, Zincir marketlere Kurban Edilmemeli !
Son Güncelleme: Whatsapp

Ulusal zincir marketler ve yerel zincir marketlerin her köşe başında ilçelerimiz ve köylerimizde açılması ve ruhsatlandırılmasının önüne geçilmesi bakkal amcalarımızın geleceği ve gelişmesi için önem arz etmektedir.

Artık haksız rekabete uğrayan bakkal amcalarımızın sesini ve feryadını yetkililerin duyması ve perakende yasasının güncellenerek nüfus ve mesafe şartı kuralı konularak bakkal amcalarımızı gelecekte de var olması için çalışmaların biran önce hızlanması önem arz etmektedir.

Rize bakkallar ve bayiler esnaf odası olarak yönetim kurulumuzla beraber birçok çalışmada bulunduk imza toplayıp gerekli devletimizin kurumlarına sorunları çözüm önerilerini ve isteklerimizi defalarca belirttik ancak bu zincir marketlere sanki bir ortaklıkları varmış gibi ilgilenmemeleri bizleri derinden üzmüştür.

Hafta sonu pazar günleri ulusal ve yerel zincir marketlerinin kapalı olması ve diğer günler çalışma saatlerinin kısıtlı olması bakkal amcalarımızın gelişimi için önem arz etmektedir.

çünkü zaten bugüne kadar etrafımızı örümcek ağı gibi saran zincir marketler bizlerin gelişimini engellemiştir.
Yıllardır topluma hizmet veren mahallemizin bekçileri emanetçileri kara gün dostu olan bakkal amcalarımız sorunları ile yalnız bırakılıp yok olmasına müsaade ediliyor.

Aslında bu zincir marketler den rahatsızlığımız onların uygun sattığı hissi değil bakkal amcalar girdi maliyeti nedeniyle daha uygun ürün satmaktadır sadece gelişime engel oldukları için birçok tüketicimiz nasılsa uygundur mantığıyla kapısında sıra beklediği bu zincir marketlerden zaten ucuza alıyorum diye düşünen tüketiciyi aslında daha yüksek fiyattan ürün satarak yanıltmaktadır .

Raflardaki fiyat cambazlıkları ve ürün gramaj ve içeriğindeki hilelerinin birçok vatandaşımız farkında bile değil bu durumlar haliyle tüketicimizi yanıltmaktadır.
Bakkal amcalarımız hem ürün çeşitliliği stoklu çalışmadığı için urun tazeliği konusunda zaten her zaman tüketicilerimizin yanındadır.

Tek derdimiz müşteri değil haksız rekabetin önüne geçilmesidir. Devletimiz yetkililerimiz artık biz esnafımızı korumaya almalıdır her defasında emek verip kadar uğraş sonucu çalışma yapıyoruz ancak bir yere kadar geliyoruz tam ümitleniyoruz ancak sonra tekrar basa donuyoruz!

Artık biran önce perakende yasası güncellenerek esnafımız korun malidir.
Vatandaşımızı Alışverişlerini mahalle esnafından yaparak geçmişten gelen geleneğimizi yaşatmaya davet eder saygılar sunarım .
Galip KOÇ
Rize Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.