Aktuel 53

Rize’de Bu Rezalete kim Dur Diyecek ?

Rize’de Bu Rezalete kim Dur Diyecek ?
362 views
10 Kasım 2021 - 18:08

Yeri konusunda büyük tartışma konusu olan, Rize Şimal AVM nin açılmasına kısa bir zaman süre kalmasına rağmen Rize müftü Mahallesi deki yoğun trafik sıkışıklığı şimdiden kara kara düşündürüyor..

Özellikle aynı cadde üzerinde bulunan Rize Adliye Sarayı, geçen yıl açılan Rize Emniyet müdürlüğü binası ve hemen onun akabinde bu ayın ortalarında açılması planlanan ancak,yeri konusunda Rize halkının yüzde 90’nın yeri konusunda müteakip kalmadığı, yanlış bulduğu, Rize AVM’nin okullar bölgesinde bulunması ,çevre yollarının yapılmaması normal günlerde sıkışık olan büyük sıkıntı yaşayan bu yolda,AVM’nin açıldığı zaman daha büyük bir sıkıntılara yol açacağı ve Kaos ortamı oluşu oluşacağı şimdiden konuşulan sorunlar olarak göze batıyor..

Bugüne kadar Rize’de yapılan birçok projede halka,akil insanlara sorulmayıp birkaç baronun isteği doğrultusunda yapıldığından dolayı, Rize bir türlü kabuğunu kıramayıp, bir kasaba görünümünden bir türlü kendini kurtaramamıştır!

Yıllar önce aynı cadde üzerinde yapılan Adliye Sarayı’nda otopark sorunu hat safhada iken, hemen yanında geçen yıl yapılan projede otopark olmasına rağmen otopark sonradan iptal edilen Rize Emniyet Müdürlüğü binasının etrafındaki rezaletler bugün hala güncelliğini koruyor..

Müftü Mahallesi’ndeki ana cadde, bu sorunlar yüzünden yollar sıkışıp bir şekilde kapanmış durumda..

Konu hakkında duygularını ifade eden birçok esnaf ve yöre insanı: Rize’nin en kalabalık sıkışık trafiğine sahip, okullar Bölgesi’nin olduğu bölgede, bu kadar sorun varken, altyapı sorunları halledilmeden, tahliye yolları yapılmadan ve açılacak AVM’nin, daha önce projede olup iptal olan viyadük ve üst geçit yapılmadan bu şekilde buranın açılması, günün her saatinde burada trafiği kilitleyecektir diyerek duygularını ifade ettiler..

Akşam saatlerinde aldığımız duyumlara göre, cuma günü açılması beklenen Şimal AVM’nin ikinci kez açılmasının ertelendiği ve Kasım ayının sonlarına doğru açılacağı söyleniyor..

Osman Köseoğlu

www.aktuel53.com

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR