Aktuel 53

RİZE’DE EKREM ORHON’U ANMA, CUMHURİYET TIRMANIŞI,31 EKİMDE OVİT DAĞI ZİRVESİNDE GERÇEKLEŞECEK

RİZE’DE EKREM ORHON’U ANMA, CUMHURİYET TIRMANIŞI,31 EKİMDE OVİT DAĞI ZİRVESİNDE GERÇEKLEŞECEK
271 views
20 Ekim 2021 - 20:12

Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün düzenlediği Cumhuriyet Tırmanışı 31 Ekim tarihinde 16. Kez Ovit Dağı zirvesinde Ekrem Orhon anısına yapılacak.

Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu program hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi’’2005 Yılında Başladik. Bu yıl 16.sini yapacağımız geleneksel.

(CUMHURİYET tırmanışı (EKREM ORHON ANISINA)31 Ekim 2021 günü sabahı saat 08:30 da Rize Valilik Binası Önünde Yapacağımız Anıta saygı töreni ardından Araçlarla Ekrem Orhon Dağı’na hareketimiz başlayacaktır.

İkizdere ilçemizde her zamanki gibi Çay simit zeytin ve çay ikramımız olacaktır. 2640 rakımlı Ovit dağına araçlarla ulaşım sağlandıktan sonra 3230 metrelik zirveye çıkış 3 saat tırmanış 2,5 saat iniş şeklinde planlanmış olup faaliyet tamamen kış koşullarında yapılacaktır.

16.kez Ekrem Orhon anısına

16.kez yapacağımız tırmanışı yine koca reis Ekrem Orhon anısına yapacağız. Tırmanışa katılacak olan sporcularımıza vereceğimiz belge töreninden sonra akşam 19-20 gibi Rize’de olmayı tahmin etmekteyiz. Dağcılık camiamızın bütün sporcularına duyurulur. Faaliyet ücretsizdir’ dedi.

İsmet Kösoğlu

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR