Aktuel 53

Rizede Operasyon 79 Kök Kenevir Ele Geçirildi

Rizede Operasyon 79 Kök Kenevir Ele Geçirildi
190 views
10 Ağustos 2021 - 16:28

 

Tozköy Köyünden ismini vermek istemeyen bir vatandaşın 112 ye yaptığı ihbarda, bir şahsın

yasadışı kenevir ekimi yaptığı bildirmiştir. 10.08.2021 günü saat 13.00 sıralarında *İkizdere İlçe J.K.lığı ,İsth.Şb.Md.lüğü ve KOM.Şb.Md.lüğü* ekipleri ile müştereken yapılan istihbari çalışma ve takip sonucunda Tozköy Köyü Sakandoz Mevkiinde ki bir  şahsın bahçesinde kenevir bitkisi olduğu değerlendirilen bitkiler görülmesi üzerine Kalkandere C.Savcısına bilgi verilerek alınan talimatlar ve Kalkandere Sulh Ceza Hakimliğinin arama ve el koyma kararına istinaden

Şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada, evin bahçesinde boyları 20-100 cm arasında değişen toplam *79 kök dikili vaziyette kenevir bitkisi* ele geçirilmiş olup başkaca suç ve suç unsuru tespit edilmemiştir.

Olay ile ilgili Kalkandere C. Savcısına bilgi verilerek alınan talimatı doğrultusunda tahkikata başlanılmıştır. Şüpheli şahıs CMK 75. uyarınca idrar örneğinin ve ifadesinin alınması istenilmiş olup, şahıs ile yapılan görüşmede kendisinin il dışında olduğunu beyan etmesi ile ifadesinin ve idrar örneğinin alınmadığı ile ilgili Kalkandere C.Savcısına bilgi verilmiştir.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR