RİZE’DE KÖY MUHTARLARI ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

  31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri ile ilimizdeki 343 köy muhtarı, 2029 yılına kadar görev yapmak üzere seçildi. Seçilen muhtarlarımızın büyük bir bölümü ilk defa muhtar olarak görev alacaklar. Hem..

RİZE’DE KÖY MUHTARLARI ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ
Son Güncelleme: Whatsapp

 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri ile ilimizdeki 343 köy muhtarı, 2029 yılına kadar görev yapmak üzere seçildi. Seçilen muhtarlarımızın büyük bir bölümü ilk defa muhtar olarak görev alacaklar. Hem yeni seçilen muhtarların, hem de tekrar seçilmiş olan muhtarların kamu kurumlarının vermiş olduğu hizmetleri en iyi şekilde köylerimize ulaştırmalarına yardımcı olmak için köy muhtarları çalıştayı düzenledik. 

Bilindiği gibi kamu kurumlarının köylerde yaşayan vatandaşlarımıza yönelik bir çok hizmeti bulunmaktadır. Bazı hizmetlerin benzer özelliklerde olması müracaat edilecek kurum ve müracaat yolları konusunda karışıklıklara sebebiyet vermektedir. Ayrıca doğru yapılan müracaat daha hızlı ve daha faydalı hizmet alma açısından önemlidir. Muhtarlarımızın bu aşamada kilit rol oynadığını biliyoruz. Hizmetlerin köylere ulaşmasında bir nevi baş aktör olan muhtarlarımızın bu konularda bilgili olması vatandaşlarımızın hizmetlerden yararlanması açısından önemlidir. Bu nedenle düzenlediğimiz çalıştayın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.  

Çalıştay Sayın Valimizin öncülüğünde, federasyonumuzun destekleri ve Rize İl Özel İdaresi ve diğer kurumlarında yoğun çabası ile gerçekleştirilmiştir. Çalıştay toplam 4 ayrı günde icra edilmiştir. 1. Günde Merkez, Derepazarı ve Güneysu ilçelerimizdeki muhtarlarımız, 2. Günde Çayeli, Hemşin ve Pazar ilçelerindeki muhtarlarımız, 3. Günde Ardeşen, Çamlıhemşin ve Fındıklı ilçelerindeki muhtarlarımız ve son günde ise İkizdere, İyidere ve Kalkandere ilçelerindeki muhtarlarımız ile bir araya gelinmiştir. 

Çalıştayda muhtarlarımıza 15 konu başlığı altında bir çok alanda bilgi paylaşımı yapılmıştır.  İl Özel İdaresi ve diğer kamu kurumlarında görevli ve işin sorumlusu personeller muhtarlarımızla bire bir iletişime geçmiş ve muhtarlarımız ilk ağızdan tüm bilgileri almışlardır. 

Çalıştayın her oturumunu bizzat takip etme fırsatı buldum. Aldığım izlenim, görevli arkadaşların konuları anlatma çabaları, muhtarlarımızın da konuları öğrenme gayretlerinin aynı yönde ve istekli olduğudur. Muhtarlarımız her konuyu önem vererek dinlemiş, sormuş ve takip etmiştir. Ayrıca ilçelere göre değişen % 80 – 90 arasındaki katılım oranına dikkate alındığında muhtarlarımızın bu tarz bir çalışmaya ihtiyaç olarak gördüklerinin kanıtıdır.

İnanıyorum ki, çalıştaydan sonra muhtarlarımız bir çok konuda vatandaşlarımızı daha iyi yönlendirecek ve köylerine hizmet getirme konusunda çok daha rahat olacaklardır. 

Böyle bir çalışmayı bizlere sağladığı için Rize valisi Sayın İhsan Selim Baydaş’a şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca çalıştaya katılarak destekleyen kaymakamlarımıza, her oturuma iştirak eden İl Genel Meclisi Başkanımıza, İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür ediyorum. Çalıştayı düzenleyen ve her safhasını titizlikle oluşturan İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, Genel Sekreter Yardımcılarımıza, İl Özel İdaresi ve diğer kurumlardan görevli olarak katılan tüm personellere ve tabi ki büyük katılım gösteren muhtarlarımıza teşekkür ederken, bu tarz çalıştayların tekrarlanmasının en büyük arzumuz olduğunu belirtmek istiyorum. Bu yönde gerekli girişimlerde bulunacağız. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş