Aktuel 53

Rize KYK öğrenci yurdunda yangın

Rize KYK öğrenci yurdunda yangın
474 views
29 Kasım 2021 - 17:27

Rize KYK erkek öğrenci yurdunda yangın çıktı.

Bu akşam saat 17.30 dolaylarında KYK ya bağlı Rize Yeşil çay öğrenci yurdunun çatı kısmında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Rüzgarın da etkisiyle yangın yurdun tüm çatısını sardı. kısa sürede yurttan öğrenciler tahliye edilirken, Rize Belediyesi’ne ait itfaiye araçları kısa sürede olay mahalline gelerek yangına müdahale Etiler.

Haber yayına hazırlandığı dakikalarda yangında soğutma çalışmaları devam ediyordu.

olayda ölen yada yaralanan olmadı..

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve diğer görevliler yangın hakkında yetkililerden bilgiler aldılar..

Yangın çıkan yurtta kalan öğrenciler resmi kurumların misafirhaneleri ve diğer yurtlara yerleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman, üniversitedeki bütün sınavların ertelendiğini söyledi.

Rize Valisi Kemal Çeber, gazetecilere yaptığı açıklamada, çatıda gündüz saatlerinde çalışma yapıldığını ve işçilerin akşam saatlerinde ayrıldıktan sonra yangının çıktığını söyledi.

Çatıdaki ahşap donanımların yangının tetiklediğini düşündüklerini kaydeden Çeber, “Rüzgar yangının hızla yayılmasına neden oldu. Tecrübeli itfaiye ekibimiz gerekli tedbirleri aldı. civardaki bütün binaların üzeri ıslandı. Çünkü bitişikte hastanemizin çatısında oksijen tüpleri ve yatakhaneler var. sıçrama ihtimaline karşı ön tedbirler alındı. İvedilikle yurt boşaltıldı. Hiçbir öğrencimizin canına şu an için malına bir zarar gelmediğini biliyoruz.” dedi.

Osman Köseoğlu

aktuel53

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR