RİZE’DE SESSIZ DOKTORLARDAN GAZZE YÜRÜYÜŞÜ..

  İşgalci İsrail’in Filistin’deki işgal ,katliam ve soykırımı hız kesmeden devam ediyor. Kadın,çocuk ,yaşlı onbinlerce insan katledildi, katlediliyor . Gazze’de insanlık tarihinin en büyük zulümlerinden biri bütün dünyanın gözleri önünde..

RİZE’DE SESSIZ DOKTORLARDAN GAZZE YÜRÜYÜŞÜ..
Son Güncelleme: Whatsapp

 

İşgalci İsrail’in Filistin’deki işgal ,katliam ve soykırımı hız kesmeden devam ediyor. Kadın,çocuk ,yaşlı onbinlerce insan katledildi, katlediliyor .
Gazze’de insanlık tarihinin en büyük zulümlerinden biri bütün dünyanın gözleri önünde sürüyor.

Topraklarını terk etmeyi reddeden 100 binlerce insan bombardıman altında ;açlık, susuzluk,hastalık içinde yaşam mücadelesi veriyor .
Katil İsrail hastane okul demeden saldırıyor. Her saat en iyimser tablo ile 9 kişinin öldüğü bu amansız soykırımda; yaklaşık yarım saat süren bu yürüşümüzde de muhtemelen en az 2 çocuk 2 kadın ve 1 erkek daha şehit olmuştur. Bu hafta yine Şifa hastanesi önünde iftar yemeği bekleyen kalabalığa ve hastaneye saldırı düzenlendi . Sağlık hizmeti verebilecek tesis neredeyse kalmadı. Buna rağmen meslektaşlarımız; ilaçsız, elektriksiz,olsijensiz şartlarda Gazzeli çocuklar için , mazlumlar için canları pahasına sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Gelin hep birlikte Gazzeli meslektaşlarımıza kulak verelim .

Ve bir #SONDAKİKA haberini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Şifa Hastanesi doktoru Muhammed Zahir el-Nono, yaralıları tedavi etmekte ısrar ettiği ve hastaneden ayrılmayı reddettiği için İsrail güçleri tarafından infaz edildi.

Gazzede destan yazan ,kendi şehadete eren ama insanlığı dirilten kahramanlara selam olsun .Sen kaybedeceksin İsrail! İnsanlık kazanacak! Filistin halkı kazanacak! Beyaz önlüklerini soykırıma karşı duvar örenler kazanacak! Yıktığın hastanelerin içinde bütün insanlığın hayatını kurtarmaya devam eden Gazzeli meslektaşlarımız kazanacak!

Ve Bizler;
Onlarla aynı mesleği yapmaktan gurur duyan;

Ülkemizde ve dünyada, nice savaşlar, afetler, salgınlarda görev almış,üzerine düşeni yapmaya gayret etmiş hekimler ve sağlık çalışanları olarak çağrımızı yineliyoruz :

Devletimize, ulusal ve uluslararası tüm ilgili kuruluşlara sesleniyoruz.Bizler Gazze için atılacak bütün adımlarda,insani ve tıbbi yardımlarda gönüllü olmaya hazırız .Dünyada nice meslektaşımızın da buna hazır olduğunu biliyoruz. Devletimizi ,sivil toplum kuruluşlarımızı ve uluslararası organizasyonları Gazze için ,insanlık için adım atmaya davet ediyoruz .

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş