Rize’de Sessiz Hekimlerden,Gazze Yürüyüşü

Rize’de sessiz hekimler İsrail’in gazz’de uygulamış olduğu soykırım ve katliam 21.kez düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.. Yapılan Açıklama da:Ülkemizin, işlerimizin, evlerimizin yoğun gündemlerinin arasında, Gazze’yi gündeminde hep diri tutmaya gayret edenleri..

Rize’de Sessiz Hekimlerden,Gazze Yürüyüşü
Son Güncelleme: Whatsapp

Rize’de sessiz hekimler İsrail’in gazz’de uygulamış olduğu soykırım ve katliam 21.kez düzenlenen yürüyüşle protesto edildi..

Yapılan Açıklama da:Ülkemizin, işlerimizin, evlerimizin yoğun gündemlerinin arasında, Gazze’yi gündeminde hep diri tutmaya gayret edenleri selamlayarak sözlerimize başlamak istiyoruz.

Hekimler ve sağlık çalışanları olarak da Sessiz Yürüyüş’ümüzün 21. Haftasında yeniden Gazze’yi hatırlamak ve hatırlatmak için toplandık.

Tüm dünyadaki akıl ve vicdan sahipleri unutmayın!

 ‘’Unutmadık’’ başlığıyla hatırlanan; anma günleri, geceler düzenlenen; ‘’nasıl olur da böyle bir katliam olabilir’’ diye analizlerin yapıldığı, içimizin sızladığı zulümler yalnızca tarihte kalmadı. Bugün ,bizim de yaşadığımız şu  vakitte ,2024 yılında, gözlerimizin önünde bir şey oluyor:

İşgalci İsrail’in Gazze’de zulüm ve soykırımı devam ediyor. Kadın, erkek, çocuk, yaşlı binlerce insan şehit edildi, ediliyor. Evler, okullar, hastaneler bombalanıyor; Gazze halkı abluka altında açlığa mahkum ediliyor. Bombaların, kitle imha silahlarının dehşetinden kurtulabilen insanlar, yetersiz beslenmenin, susuzluğun, salgın hastalıkların pençesinde ölüme mahkum ediliyor. Gazze’de hasta ve yaralıları tedavi edecek hastane neredeyse kalmadı. Geçtiğimiz günlerde İşgalci İsrail ordusu,14 gündür Şifa hastanesi merkezli sürdürdüğü, yüzlerce insanın ölümüne neden olan saldırılardan sonra bölgeden çekildi.Görgü tanıkları, İsrail güçlerinin çekilmeden önce Şifa Hastanesi’nin tüm binalarını yaktığını ve tamamen hizmet dışı bıraktığını, hastanenin cerrahi binasının katlarını ve odalarını tamamen yıktığını, geri kalanını yaktığını, ana resepsiyon ve acil durum binasını da yakarak içindeki tüm tıbbi malzemeleri imha ettiğini belirtti . Ve Gazze’de bir hastane daha kullanılamaz hale geldi. Dünyada böyle bir vahşet çok az görüldü .

Bakın Gazzeli meslektaşlarımız bize neler söylüyor.(temsili metinler okunur)

 

Elbet bugünler de tarih olacak, bugünler de anılacak. Yıllar sonra bugün yaşananlar yorumlandığında gücün, zalimlerin elinde olduğu, adalet sahibi insanların zalimlere kıyasla zayıf kaldığı yorumu yapılacak. Bununla birlikte bir yorum daha yapılacak: Adalet sahiplerinin zayıf kalmış olmalarına rağmen duruşlarından asla taviz vermedikleri, asla ümitsizliğe kapılmadıkları, hak bildikleri yoldan vazgeçmedikleri söylenecek!

Elbette gün gelecek, Güç el değiştirecek. İşte o zaman, çocuklar öldürülmeyecek, mazlumlar kurtulacak, zalimler hesap verecek. Ve biz bütün vicdan sahiplerine diyoruz ki: *Adaletin hakim olacağı zamana hazırlık yapın! Ümitsizliğe kapılmayın. Siz adaleti görmeseniz de çocuklarınız görecek. Çocuklarınızı bu yolda yetiştirin.*

Adaletin hakim olacağı günler; biz mesleklerimizde, evlerimizde, ülkemizde o günlerin arzusu ve hedefinde çalıştığımızda gelecek. 

 

Biz Gazze’yi unutmadığımızda, 

İmkan olursa İstanbul’dan Konya’dan Diyarbakır’dan ameliyat yapmak için Gazze’ye koştuğumuzda

İmkan ve şartlar müsait olmadığında;

EYLEM ile yüreğimizdeki ateşi diri tuttuğumuzda, zulme karşı durduğumuzu haykırdığımızda

DUA ile Allah’ın yardımını dilediğimizde

BOYKOT ‘u gevşetmediğimizde, alışkanlık haline getirdiğimizde gelecek.

Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz!

“Kanıksamayacağız!”

“Normalleştirmeyeceğiz!”

“Sabırla ve azimle zulme karşı duranlar olacağız!”

Protesto eylemine Rize Valisi İhsan Selim Baydaş,Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Rize RTEÜ Rektörü Prof.Dr.Yusuf Yılmaz’da katıldı..

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş