Aktuel 53

Rize’de uyuşturucudan kardeşini Kaybeden, Osman Nuri Özer’den Anlamlı Farkındalık

Rize’de uyuşturucudan kardeşini Kaybeden, Osman Nuri Özer’den Anlamlı Farkındalık
229 views
31 Ocak 2023 - 0:16

Rize‘de  uyuşturucudan dolayı kardeşini kaybetmesi üzerine madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak için dizi çeken Osman Nuri Özer  ve arkadaşları herkesin beğenisini kazandı.

Rize’de yaşayan Osman Nuri Özer, uyuşturucu nedeniyle kardeşini kaybetmesinin acısını yaşarken aynı zamanda annesini de kaybetti. Bunun üzerine Özer, uyuşturucuyu gençlerden uzak tutman ve farkındalık oluşturmak için bir proje başlattı.

Özer’in arkadaşlarının da projeye destek vermesiyle ‘‘kuzey  vadisi  isimli diziyi çekilmeye başlandı. Çekilen dizi, gençleri uyuşturucudan uzak tutarak farklı aktiviteler kazandırmayı hedefliyor. Bütün diziyi kendi imkanlarıyla çekmeye çalışıyorlar.

Dizi, ilk bölümünün dijital platformda paylaşılmasının ardından büyük beğeni topladı. Dizide rol alan oyuncular aynı zamanda kameramanlık, senaristlik ve yönetmenlik de yapıyor.

“Rize’de de herkes bize destek vermeye başladı”

Uyuşturucudan dolayı kardeşini kaybettiği için bir farkındalık oluşturmak için diziyi çekmeye başladıklarını ifade eden Osman Nuri Özer, “Ben geçen yıl uyuşturucudan kardeşimi kaybettim. Sonrasında da annem evlat acısına dayanamadı o da hayatını kaybetti.

Bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm. Böyle bir projeyi başlattık. Dizinin senaryosunu ben yazıyorum. Oyuncularımız var. Yönetmenimiz var. Ekibimiz gitgide büyüdü ve herkes bu işi çok sevdi.

Rize‘de de herkes bize destek vermeye başladı. Şu anda herkes maddi olarak kendi cebinden harcamalar yapıyor. İşin ciddi bir noktada olduğunun farkındayız.

Şu anda Türkiye’nin gündeminde uyuşturucu var. Bu yolda yürüdüğümüz arkadaşlar bu duyarda oldukları için herkes gereken maddi desteği kendisi veriyor. Böyle güzel bir projeye herkesin destek vermesini istiyorum. Dizide ben iyi karakter rolündeyim. Türkiye‘ye uyuşturucuyu getirtmemeye çalışıyorum” şeklinde konuştu.

aktuel53

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.