Aktuel 53

Rize’de vatandaşlara aşure ikramı

Rize’de vatandaşlara aşure ikramı
35 views
10 Ağustos 2022 - 21:35

 

Rize Valiliği tarafından, Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikram edildi.

Kur’an-ı Kerim’de saygı gösterilmesi istenen dört aydan biri olan Muharrem ayı, ilahî feyz ve bereketinin bolluğuna işaretle Sevgili Peygamberimiz (s.a.s.) tarafından “Allah’ın ayı” olarak nitelendirilmektedir.

İslam tarihinden ve Peygamberlerin hayatından izler taşıyan 10 Muharrem günü ise Aşure Günü olarak idrak edilmektedir.

Rize'de vatandaşlara aşure ikramı

Bu vesile ile İslami kültür ve geleneğimizde yer bulan Aşure Günü münasebetiyle Rize Valiliği’nin himayelerinde İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi tarafından vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Rize'de vatandaşlara aşure ikramı

Tarihi bir geçmişi olan bu günle ilgili farkındalığın artması, insanlarımızın bu anlamlı ayları, günleri hatırlaması maksadıyla düzenlenen aşure ikramı Müftü Mahallesi Merkez Camii ve Reşadiye Mahallesi Camii’nde gerçekleştirildi.

Rize'de vatandaşlara aşure ikramı

İl Müftüsü Naci Çakmakçı aşure ikramı için destek ve himayelerinden dolayı Rize Valisi Kemal Çeber’e teşekkür ederek “Cenab-ı Hak, Muharrem ayını fitne ve tefrikanın, karmaşa ve kavgaların son bulmasına, barış ve kardeşliğin güçlenmesine vesile eylesin. Ayrılığa düşülen zamanlar için vahdete zemin kılsın.” şeklinde dua ederek vatandaşların Aşure Gününü tebrik etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.