Rizeli Başkan Halil ibrahim Yılmaz, Ankara Kent Konseyi Başkanlığına Yeniden Seçildi

Dr. Savaş Zafer Şahin başkanlığında divan başkanlığı oluşturulan Genel Kurul’da, 2450 delegenin katılımıyla yapılan oylamada, ATO Başkan yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, 2446 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi.. ABB Başkanı Mansur..

Rizeli Başkan Halil ibrahim Yılmaz, Ankara Kent  Konseyi Başkanlığına Yeniden Seçildi
Son Güncelleme: Whatsapp

Dr. Savaş Zafer Şahin başkanlığında divan başkanlığı oluşturulan Genel Kurul’da, 2450 delegenin katılımıyla yapılan oylamada, ATO Başkan yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, 2446 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi..

ABB Başkanı Mansur yavaş  yaptığı konuşmasında, Ankara’yı sadece kendisine oy verenlerle değil, tüm başkentlilerle beraber idare etmek istediklerini dile getirerek, “Herkesin yönetime katılmasını istiyoruz. Ankara için fikri olan herkesin fikrini söylemesini istiyoruz ve bunda son derece samimiyiz. Bu samimiyet testini de geçtiğimiz 5 sene içerisinde geçtik diye inanıyorum çünkü hiç kimseyi ayırmadık. Mademki herkesten bir şekilde belediye hizmetleri nedeniyle para alıyoruz, o zaman herkese eşit hizmet etmeliydik..

Yavaş, ideal başkent hedefini yakalamak için ilçe belediye başkanları, meslek odaları, üniversiteler Sivil Toplum Kuruluşları ile beraber gelecek 5 yıllık stratejik planı birlikte gerçekleştireceklerinin altını çizdi.

“Ankara’da yaşayan şu andaki 6 milyon nüfusun sorunsuz bir şekilde yaşadığı kentten keyif almasını istiyoruz”

Ankara Kent Konseyi Başkanlığına yeniden seçilen Halil İbrahim Yılmaz ise, kent müştereğinde bir araya geldiklerini belirterek, “Kentliler olarak haklarımızı öğrendik, kente karşı suç işleme alışkanlığımızdan vazgeçtik, fikri kuraklığımızı tedavi ettik ve vasatı değil liyakatı örgütledik. Kamplaşmayı değil, kucaklaşmayı önceledik. Aramızdaki sosyal fay hatlarını ortadan kaldırdık, yüzlerce farklı disiplin olarak bir araya geldik ve gelecek yüzyıllara armağan edeceğimiz bu tarihi fotoğrafı oluşturduk” dedi.

Genel Kurul’da 2 bin 85 delegenin katılımıyla yapılan oylamada, Halil İbrahim Yılmaz, 2 bin 81 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi

HALİL İBRAHİM YILMAZ KİMDİR

Halil İbrahim Yılmaz, 1975 yılında Rize’nin Kendirli beldesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Rize’de tamamlayan Yılmaz, 1998 yılında yükseköğretimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde alarak mezun oldu ve ardından 2001 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programı’na devam etti.

Gençlik yıllarından itibaren sivil toplum kuruluşlarında etkin faaliyet gösteren Yılmaz, birçok yayın organında yöneticilik ve gençlik yapılanmalarında başkanlık görevini üstlendi. 1998-2000 yılları arasında Üniversiteli Öğrenciler Birliği’nde Genel Başkanlık yaptı.

Kutuplaşmadan uzak, ülkenin geleceği için projeler üretme amacıyla birçok projeye imza atan Yılmaz, 2001 yılında gençlerin siyasi ve toplumsal alana katılımlarını artırma amacıyla farklı görüş ve düşüncelerin birleştiği Genç Türkiye Atılım Projesi’ni koordine etti. Tüm siyasi parti temsilcilerinin ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun katılımıyla 40’ı aşkın şehirde gerçekleşen Genç Türkiye Atılım Projesi döneminde büyük sonuçlar aldı.

Yılmaz, 2009-2013 yılları arasında genç girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ve girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzere oluşturulan TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Genç Girişimciler Ankara İl İcra Kurulu Kurucuları arasında yer aldı.

@aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş