Aktuel 53

Rize’nin Yetiştirdiği Önemli İlim Adamlarından RTEÜ’lü Eski Dekan Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, Hayatını Kaybetti

Rize’nin Yetiştirdiği Önemli İlim Adamlarından RTEÜ’lü Eski Dekan Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, Hayatını Kaybetti
409 views
06 Kasım 2021 - 10:52

Rize’in yetiştirdiği önemli ilim adamlarından ilahiyatçı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize İlahiyat Fakültesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kurucu Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize İlahiyat Fakültesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kurucu Dekanı Hadis alimi Prof. Dr. Kemal Sandıkçı (77), hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü Kaçkar Devlet Hastanesinde Kovid-19’a yakalandı.

Durumunun ağırlaşması üzerine  kaldırıldığı ve bir süredir tedavi gördüğü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Prof. Dr. Kemal Sandıkçı’nın cenaze namazı yarın (7 Kasım Pazar günü) Öğle Namazını müteakip Ardeşen ilçesi Merkez Camiinde kılındıktan sonra cenaze aynı ilçede aile kabristanlığına  toprağa verilecek.

PROF. DR. KEMAL SANDIKÇI KİMDİR?
1944 yılında Rize’nin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldi. 1966 yılında İstanbul İmam-Hatip Okulunu, 1970 yılında da İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi.

1977 yılında Samsun Yüksek İslam Enstitüsü’nde Hadis Anabilim Dalı Asistanı oldu. Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde yüksek lisansını, doktorasını ise Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet S. Hatipoğlu yönetiminde tamamladı.

1983 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Yrd. Doç., 1987 yılında Doç., 1993 yılında da Profesör oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize İlahiyat Fakültesi’ne ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne kurucu Dekan olarak atandı.

2012 yılına kadar dekanlık görevini sürdüren Kemal Sandıkçı, 2013 yılında emekli oldu. Evli ve 7 çocuk babasıdır.

Akturl53 ve rizevizyon ailesi olarak hocamız aAllah2tan rahmet diliyor, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz..

aktuel53

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR