Aktuel 53

Rusya gözünü Türkiye’ye dikti!

Rusya gözünü Türkiye’ye dikti!
103 views
11 Haziran 2021 - 23:31

Alanya’nın bel kemiği pazarı Rusya’da turizm sektörü temsilcileri Türkiye’den gelecek güzel haberleri bekliyor. Rus turizm sektöründeki ana borçların Türkiye kapandığı için oluştuğunu belirten Rusya Federal Turizm Ajansı Başkanı Doguzova, Türkiye ile hava trafiğinin erkan açılmasını umduklarını ifade etti.

ST. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda (SPIEF- 2021) İzvestiya gazetesine demeç veren Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, “Bu yıl turizm sektörünün ana borçları Türkiye’nin kapanması nedeniyle oluştu. Şu an doğrudan parasını ödeyip tur satın alan veya ön ödeme yapan bir milyondan fazla vatandaşımız var. Bu ödemelerin miktarı 30 milyar ruble” dedi.

’TÜRKİYE NORMALE DÖNERSE ORTADA SORUN GÖRMÜYORUZ’

Doguzova, “Türk meslektaşlarımızın bize bildirdiği bu olumlu dinamiklerin, tekrar turizm hareketine başlamamıza izin vermesini umuyoruz. Eminim ki Türkiye normale dönerse, ortada sorun görmüyoruz. Yani tüm borçların, taahhütlerin hepsi hızlı bir şekilde yerine getirilecek ve vatandaşlar tatillerini yapacak” diye konuştu.
TürkRus’un aktardığı habere göre Zarina Doguzova, bakanlığın Türkiye’den olumlu haberler beklediğini, ancak her durumda Rusların sağlık ve güvenliğinin ilk sırada olduğunu vurguladı.

‘GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ’

Türkiye ile hava trafiğinin 21 Haziran’a kadar kapalı olduğunu, ancak Rosturizm’in epidemiyolojik durumda “erken bir iyileşme” ve Türkiye ile Rusya Federasyonu arasındaki hava trafiğinin kısa zamanda eski haline getirilmesini umduğunu söyleyen Doguzova, “Gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Konu sürekli gündemimizde” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NİN AÇILMASI BİZE BAĞLI OLSAYDI…’

Doguzova açıklamasının devamında “Türkiye’nin açılması konusu bize bağlı olsaydı, kesinlikle yapardık ama burada durum pandemideki durumun gelişimine bağlı, doğrudan bize bağlı değil, özellikle Rosturizm’e bağlı değil. Türkiye’ye gidemeyenlerin hoşnutsuzluğunu anlıyoruz, çünkü hepimiz insanız” şeklinde konuştu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.