Aktuel 53

Samsun’da Yapılan müze ülkede ilk ve tek olacak

Samsun’da Yapılan müze ülkede ilk ve tek olacak
236 views
26 Ekim 2021 - 0:25

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, ülkede tematik anlamda ilk ve tek olma özelliğini taşıyacak Cerrahi El Aletleri Müzesi’ni aralık ayı içerisinde açmayı planladıklarını söyledi.

İlimizde açılışı planlanan Cerrahi Aletler Müzesinde gelinen son durumun değerlendirildiği toplantı, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Ülkemizde tematik anlamda ilk ve tek olma özelliğini taşıyacak Cerrahi El Aletleri Müzesi ile modern ve yaşayan müzecilik anlayışı ile geçmişten günümüze sağlık hizmetlerinin gelişimini anlatmayı, ilimizde üretilen tıbbi cihaz ve aletlerin sergilenmesini ve tanıtımını amaçladıklarını belirterek müzeyi Aralık ayı içerisinde açmayı planladıklarını ifade eden Sayın Valimiz, ayrıca müzede sağlık endüstrisinin güncel uygulamalarının yer aldığı atölye çalışmaları ile öğrenci ve vatandaşlarımızla buluşmayı, milli ve yerli cerrahi el aletleri üretimini destekleyerek endüstriye ivme kazandırmayı, sağlık alanında yılın önemli gün ve haftalarında ulusal ve uluslararası organizasyonları bünyesinde barındırmayı hedeflediklerini söyledi.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR