SANATKAR EL EMEĞİ İLE ÜRETİR, TÜCCAR SATAR’’

          YÖRESEL ÜRÜN ÜRETEN KÜLTÜR SANATÇILARI      ‘’ SANATKAR EL EMEĞİ İLE ÜRETİR, TÜCCAR SATAR’’                    ..

SANATKAR EL EMEĞİ İLE ÜRETİR, TÜCCAR SATAR’’
Son Güncelleme: Whatsapp
          YÖRESEL ÜRÜN ÜRETEN KÜLTÜR SANATÇILARI
     ‘’ SANATKAR EL EMEĞİ İLE ÜRETİR, TÜCCAR SATAR’’
                                              İSMET KÖSOĞLU
RİZE-Rize’de geleneksel el sanatlarını yaşatmaya çalışan 30 kadar sanatkâr Kültür Müdürlüğü tarafından desteklenmesi isteniyor.
  Geleneksel el ürünü sanat eserlerinin kaybolmaya yüz tuttuğunu fakat sayıları gittikçe azalan ürün üreten sanatı yaşatan sanatkarlara sahip çıkılmadığı belirtildi. Ramazan dolayısıyla Rize meydanında Belediye tarafından yapılan teşhir amaçlı geçici yerlerde ürettikleri ürünleri tanıtmaya çalışana sanatkârlar’’ bizler el emeği, göz nuru ve ter dökerek bölgemizde dedelerimizin ninelerimizin kullandığı ahşap veya dokuma türü feretiko vs.gibi ürünlere sahip çıkıyoruz. Yıllardır babalarımızdan gördüğümüz imalatları geliştirerek tanıtmak ve yaşatmak istiyoruz. Bu yapılan Rize ve yöresel kültüre önemli bir katkıdır. Fakat bizim sahibimiz yok. Kültür Müdürlüğü bize yer göstererek sahiplenmeli. Müdürlük olarak gidilen fuarlarda, 2-5 Mayıs günlerinde Ankara’da yapılacak Rize günlerinde bizlere de stand kurulmasında yardımcı olunmasını bekliyoruz.
                                      Biz tüccar değiliz
   Biz tüccar değiliz, kooperatifimiz de yok. Rize Belediyesinin yapımına yeni başladığı Kültür Sanat sokağında bizlere de yer tahsis etmesini isteriz. Şunu söyleyelim biz yok olursak bu sanat biter, çünkü yetişen eleman çok az. Tanıtım olmayınca ilgi de olmuyor. Bu ürünleri biz yapıyoruz biz satalım. Bizim ürettiklerimiz tüccar tarafından ticari kar için daha pahalı satılmaktadır Biz tüccar değiliz ve ürettiğimizi aracı olmadan kendimiz satalım istiyoruz’’ dediler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş