Şehirler Arasını otobüslerde, emeklilere Yüzde 20 indirim, resmi gazetede yayınlandı

Şehirlerarası otobüs biletlerinde  emekli olduğunu belgeleyen vatandaşlara tarife üzerinden yüzde 20 indirim yapılmasına yönelik geçici hüküm yönetmeliğe girdi. Resmi Gazete’de yayımlanan geçici maddede, “Bu fıkranın yürürlüğe girdiği tarih ile 31/12/2024..

Şehirler Arasını otobüslerde, emeklilere Yüzde 20 indirim, resmi gazetede yayınlandı
Son Güncelleme: Whatsapp

Şehirlerarası otobüs biletlerinde  emekli olduğunu belgeleyen vatandaşlara tarife üzerinden yüzde 20 indirim yapılmasına yönelik geçici hüküm yönetmeliğe girdi.

Resmi Gazete’de yayımlanan geçici maddede, “Bu fıkranın yürürlüğe girdiği tarih ile 31/12/2024 tarihleri arasında uygulanmak üzere; emekli olduğunu ilgili mevzuata göre hazırlanmış bilgi veya belgeyle beyan/ispat eden Türk vatandaşları için, B1 veya D1 yetki belgesi sahipleri tarafından düzenlenecek yolcu biletlerinde, 56 ncı maddenin ikinci fıkrasına göre Bakanlığa bildirilen/iletilen ücret tarifesi üzerinden %20 indirim uygulanır. Bu fıkraya uymayan yetki belgesi sahiplerine, her bir ihlal için 56 ncı maddenin on birinci fıkrasının son cümlesinde yer alan miktar kadar uyarma verilir.” ifadeleri yer aldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ve karayolu taşıma yönetmeliğinde değişiklikler yapan yönetmeliğe eklenen geçici maddeye göre, 2024 yılı sonuna kadar uygulanmak üzere, emekli olduğunu bilgi ve belgeyle beyan ve ispat edenlere, düzenlenecek yolcu biletlerinde Ulaştırma Bakanlığı’na bildirilen tarife üzerinden yüzde 20 indirim yapılacak.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş