Aktuel 53

Son Dakika! YSK, Erdoğan’ın adaylığında engel yok

Son Dakika! YSK, Erdoğan’ın adaylığında engel yok
30 Mart 2023 - 14:30

YSK Başkanı Yener, Kılıçdaroğlu, İnce ve Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylıklarına yönelik itirazların reddine oy birliğiyle karar verildiğini bildirdi.

Yener’in açıklamalarından satır başları:

Kurumumuza yapılan değerlendirme sonucunda oy çokluğuyla Millet Partisi’nin Millet İttifakı’nın ‘Millet’ isminin kullanmaması yönündeki talebinin reddine karar verilmiştir. Millet İttifakı ismi 2023 seçimlerinde kullanılabilecektir. Saat 17.00 itibariyle itirazlar değerlendirilmiştir.

Kılıçdaroğlu ,Muharrem İnce’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olamayacakları yönünde itirazlar yapılmıştır. Kurumumuz itirazları değerlendirmiş ve her 3 aday yönünden adaylıklarına yönelik itirazların reddine karar vermiştir.

Seçimlere alfabetik sırayla Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Oğan Cumhurbaşkanı adayı olarak girecek.

“PUSULADA SIRALAMA İÇİN KURA ÇEKİLECEK”

Cumartesi saat 14.00 itibariyle adayların pusulada yer alacağı sıralama için kura çekilecektir. Seçim kararının iptal edilmesine yönelik yapılan başvurular da değerlendirilmiş ve reddine karar verilmiştir.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.