Aktuel 53

Türkiye devreye girdi, esir takası gerçekleşti! ‘Barış diplomasisinin en önemli sonucu’

Türkiye devreye girdi, esir takası gerçekleşti! ‘Barış diplomasisinin en önemli sonucu’
13 views
22 Eylül 2022 - 5:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile yürüttüğü diplomasi trafiği sonucu 200 savaş esirinin bugün mübadele edildiğini açıkladı.

Sözcü Kalın bunun üzerine sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Türkiye’nin ara buluculuğunda Rusya ve Ukrayna arasında 200 savaş esiri mübadele edildi. Cumhurbaşkanımızın yoğun diplomasi trafiği neticesinde gerçekleşen bu mübadele, ülkemizin izlediği barış diplomasisinin en önemli sonuçlarından biridir. Türkiye her daim barıştan yanadır.” ifadelerini kullandı.

BM Genel Sekreter Yardımcısı Griffiths’le görüştü

Ukrayna’da çatışma bölgelerinde insani koridorların açılması ve sivillerin tahliyeleri konusunda Türkiye’nin yürütmüş olduğu diplomasinin önemine vurgu yapıldı. Türkiye ve BM’nin ortak girişimleriyle gerçekleştirilen İstanbul Mutabakatı’nın dünya gıda krizinin çözümüne sağladığı katkıya dikkat çekildi. Ukrayna’da çatışmaların sonlandırılması için ateşkes sağlanması ve müzakere sürecine dönülmesi konusunda Türkiye’nin yoğun çabalarının devam ettiği belirtildi. Türkiye ve BM’nin, insani krizlerin önlenmesinde yakın koordinasyon ve iş birliğini sürdürmesi hususunda mutabık kalındı.

Türkiye’nin ara buluculuğunda Rusya ve Ukrayna arasında 200 savaş esiri mübadele edildi.

Cumhurbaşkanımızın yoğun diplomasi trafiği neticesinde gerçekleşen bu mübadele, ülkemizin izlediği barış diplomasisinin en önemli sonuçlarından biridir.

Türkiye her daim barıştan yanadır.

— İbrahim Kalın (@ikalin1) September 21, 2022

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRErdoğan öncülük etti! 200 savaş esiri takas edildiHaberi Görüntüle

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

Sitemiz İHA Üyesidir.