Aktuel 53

Türkiye’de Sağlık Sistemi THE END !

Türkiye’de Sağlık Sistemi THE END !
241 views
10 Kasım 2021 - 19:17

Sn. Cumhurbaşkanımız yahut ondan başka varsa yetkililer kale alırlar almazlar bilemem ama şu artık gün gibi ortadadır ki…

SAĞLIKTA SİSTEM BİTTİ!

Yani “One minute” cinsinden söylemek gerekirse “The End!”

Çalışanların özverileriyle yahut onları emirle, hizmeti ayağa götürüyoruz diye konken masasında oyun oynayan insanlara veya arabasının şöfor koltuğunda otururken aşı yaptırma ve benzeri yakışıksız davranışlara zorlayarak (mesleği böyle ayağa düşürerek!) gelinen nokta pek çok yönüyle vahim!

Uzatmayacağım… Yorum da yapmadan sahadan bilgi vereceğim. Duyarlı olan düşünür, kendi yorumunu yapar. Yapmayan da başına gelecekleri bekler!

Bugün 4 çalışma arkadaşımla (tevafuken) konuştum:

1. Bir kliniğin şefi: Abi canım çok sıkkın. Geçen ay iki uzman mezun ettik. Türkiyedeki çalışma haklarını yakarak Almanya’ya gidiyorlar!!!

2. Bir uzman arkadaşım: Hocam, tıp öğrencileri (hem de Çapa’dakiler, Cerrahpaşadakiler) artık Almanca çalışıyorlar!!!

3. Başka bir uzman arkadaşım: Hocam, iki üç ay önce iki hastamız için beyin cerrahı aradık; birisi kafa içi tümör, diğeri de omurga cerrahisi uzmanı. Biri için 7 diğeri için 10 doktor ismi bulabildik tüm Türkiyede, hastamızı teslim edebileceğimiz! Hepsi özeldeydi ve yaşları 50 ila 65 arasındaydı (daha genç olanlar yok; yetişmiyor ya da dışarı gidiyor!

4. Bir yüksek hemşire arkadaşım: Hocam, lisans derecesi olan hemşire arkadaşlarımın çoğu Almanyaya gitmek, orada evde sağlık hizmetinde çalışmak üzere dil öğrenmeye çalışıyor, hazırlık yapıyorlar!!!

Söyledigim gibi ben yorum yapmayacağım!

Prof.Dr.Şaban Şimşek

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR