Yerli Kovid-19 Aşısının Faz-3 Çalışması İçin Gönül…

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ERAGEM) işbirliği ile geliştirilen Koronavirüs aşısının Faz-3 çalışmaları başladı. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Erciyes..

Yerli Kovid-19 Aşısının Faz-3 Çalışması İçin Gönül…
Son Güncelleme: Whatsapp

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ERAGEM) işbirliği ile geliştirilen Koronavirüs aşısının Faz-3 çalışmaları başladı.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ERAGEM) işbirliği ile geliştirilen Koronavirüs aşısının Faz-3 çalışmaları için gönüllü vatandaşlar aranıyor. Bu kapsamda E-Nabız üzerinden randevu sistemi açıldı. 

TÜSEB ile ERAGEM tarafından geliştirilen yerli Kovid-19 aşısında sona gelindi. Aşının Faz-1 ve Faz-2 çalışmaları tamamlandı. Şimdi ise Faz-3 çalışması için gönüllüler aranıyor. Gönüller E-Nabız üzerinden başvurup aşının Faz-3 çalışması içinde yer alabilecek.

YÜZDE 100 ANTİKOR OLUŞTUĞU GÖZLEMLENDİ 

Yerli aşının Faz-1 çalışmasında 44 gönüllü üzerinde yapıldı. Faz-2 çalışmaları ise Şubat ayında toplam 250 kişiye yapıldı. Yapılan çalışmaların sonucunda aşı yapılan kişilerin yüzde 100’ünde antikor oluştuğu gözlemlendi. 

‘AŞI ÇALIŞMASI İÇİN GÖNÜLLÜ OL’

E-Nabız sitesinde yer alan açıklamada, ‘Aşı çalışması için gönüllü ol. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ve Erciyes Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen inaktif Covid-19 aşısının Faz-3 klinik çalışmalarında gönüllü olmak için tıklayınız’ ifadeleri yer aldı. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş