2024’de Ekmek Aslanın Midesinde”

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin bayrak Türkiye geneli ve Rize özelinde ekonominin gidişi konusunda yazılı basın açıklaması yaparak analizlerde bulundu. Memleket Partisi Rize İl başkanı Muhittin Bayrak açıklamasında, “Ekonominin..

2024’de Ekmek Aslanın Midesinde”
Son Güncelleme: Whatsapp

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin bayrak Türkiye geneli ve Rize özelinde ekonominin gidişi konusunda yazılı basın açıklaması yaparak analizlerde bulundu.

Memleket Partisi Rize İl başkanı Muhittin Bayrak açıklamasında, “Ekonominin çöküşünü yaşayarak öğreniyoruz bugün gelinen noktada yüksek enflasyon karşısında düşen TL değeri Dolayısıyla yüksek Kur ve artan maliyetler vatandaşı canından bezdirmiş durumda. Uzun süre faiz sebep enflasyon sonuç mantığıyla çökme aşamasına gelen ekonomi ve alım gücü rasyonel politikalarla dönüşün biraz toparlanma gözlemlese de hala farklı reformlarla ve güçlü para politikaları üretmemiz şart. Başta tarım ve sanayi olmak üzere üretimin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi Türkiye ekonomisinin kurtuluşu olacağı düşüncesindeyim. 4 gençten biri yani Üç buçuk milyon genç ne eğitimde ne de istikamda yer alıyor. Genç nüfusun bir an önce büyümede ve kalkınmada rol alacak politikaları ve teşviklerin getirilmesi zorunludur” dedi.
“2024 ve Rize gerçekleri”
Başkan Bayrak, “Biraz sonra kuracağım cümleler için çok üzülüyorum fakat gerçekler her zaman söylenmesi gereken olgulardır güzel şehrimiz Rize’de hem ekonomik olarak hem de sosyal yaşamda yığınla çözüm bekleyen sorunlar varken gelin Rize’de iktidar kadroları ve muhalefetin neler yaptığına bir göz atalım” dedi.
Kara lahanayı kurtardık!
Bayrak, “Rize’de gençlerimize eğitim istihdam konusunda hiçbir proje üretilmezken tamamen gündelik popülerizm siyaseti ile meşgul olanlar var. Örneğin Rize’de çözülemeyen bir trafik sorunu ,Turizm sorunu, ekonomi sorunu, istihdam sorunu kamu kurumlarında siyasal kadrolaşma sorunu vesaire Tonlarca çözüm bekleyen sorunlar bir kenara dururken koca koca adamlar meydanlarda sofra kurup kara lahana çorbası içtiler Yanlış anlaşılmak istemem benim sorunum kara lahana ile değil Rize’de üretken proje ve gençleri İstikam kazandıracak reformlar düşünülmesi gerekirken Sanki tek sorunumuz karalahanaymış gibi davranmak bizleri sadece güldürüyor ve düşündürüyor. Neyse ki kara lahananın onurunu kurtardık Meğer Bütün suç beyaz lahana daymış. Şaka bir yana bir Rizeli olarak Rize’nin fındık kabuğunu doldurmayacak konularla zaman kaybetmesi gerçekten bizleri yaralıyor” dedi
” Rize’de muhalefet de bir alem”
Bayrak, “muhalefetten bahsederken biz de memleket Partisi olarak eleştirilere açık olduğumuzu eleştirilerin bizlerin hızını artıracağını söylemek isterim. Rize’de muhalefet bu olumsuz ekonomik koşullarda, bu kötü gidişata rağmen bizim dışımızda kimse doğru düzgün eleştirmiyor veya çözüm üreterek ortalığa çıkmıyor. Peki muhalefetin bazıları nelerle meşgul derseniz mesela Rize’de öyle muhalefet partisi var ki varlığı ile yokluğun arasında hükümsüz olarak öylece duruyor. Bu sessizlik Rize’de AVM duvarına hediye paketindeki kurdelenin fiyonklanmasına kadar devam ederken bir anda iktidarın hiçbir yanlışını eleştirmeyen çözüm için iki kelimeyi bir araya getiremeyen bazı siyasal İslamcı partiler bir anda ortaya çıkıp kükremeye başlıyor. Neymiş efendim kurdele haç işaretini andırıyormuş! yine belirtmek gereği hissediyorum ki benim hediye paketindeki Kurdele ile bir derdim yok bu boş işlere ayıracak zamanımda yok. Benim derdim Boş işlerle uğraşan ve istediği olunca da sanki dünya mevzusunu halletmiş gibi böbürlenerek anlatmaları yani Rize’mizin gündemini faydası olmayan konularla meşgul edilmesi. Yani Rize’nin zaman kaybetmesi. Çok uzatmadan şunu söylemek isterim ki memleket Partisi Boş işlerle uğraşmaz. Şu ana kadar Rize için her alanda toplamda 21 projemiz hazır durumda zaman zaman bu projelerimizi anlatıyor ve bu projelerimizin üzerinde katkı yapabilecek yöneticilere açık olduğumuzu dile getiriyoruz. Şimdi bana projeleriniz neler diye sorar gibi olduğunuzu hissediyorum. Örneğin trafik, çaya alternatif mantar yetiştiriciliği, organik gübre üretimi, Mobilya Kent, belediye market bunlar projelerden sadece birkaçı. Bizler Rize’de yapılan yatırımları eleştirmiyor sadece eksiklerini dile getiriyoruz ve çözüm önerilerimizi ortaya koyuyoruz. Memleket Partisi olarak gayemiz kötülemek, inkâr etmek değildir. İddiamız her zaman biz daha iyisini yaparız olmuştur” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş