Ahmet Kabil’den Hasan Karal’a, Senin Tutarsız, Mantıksız Davranışlarını Kınıyorum !

30 Mayıs 2021 günkü Sözcü gazetesinde ki köşesin de gazeteci yazar İsmail Saymaz’ın “ERDOĞAN’IN RİZE’YE SOKULMADIĞI GÜN” başlığı ile bir yazı yer almıştır. Haberin kaynağı olarak eski Rize milletvekili Hasan..

Ahmet Kabil’den Hasan  Karal’a, Senin Tutarsız, Mantıksız Davranışlarını Kınıyorum !
Son Güncelleme: Whatsapp

30 Mayıs 2021 günkü Sözcü gazetesinde ki köşesin de gazeteci yazar İsmail Saymaz’ın “ERDOĞAN’IN RİZE’YE SOKULMADIĞI GÜN” başlığı ile bir yazı yer almıştır. Haberin kaynağı olarak eski Rize milletvekili Hasan Karal’ın ifadelerinin değerlendirilmesi dir.Yazı da verilen bütün örneklerin gerçekle hiçbir alakası olmadığı, yazının tamamının Hasan Bey kendi olmasını arzu ettiği ve birçok hayali yanlış kurgudan oluştuğunu gördüm.
Şöyle ki;Rize’de herkes bilir ki, kalabalık mitingler de Rize’nin için de park etmiş bütün araçlar, Dedeman Otelin’den İyidere’ye doğru,Taşlıdere’den Çayeli’ne doğru,yol kenarlarına park edilerek miting sahası oluşturmaya çalışılır, bu uygulama bugün de böyledir,o günde aynıydı.Yazı da bu konu çarpıtılarak istismar edilerek ve abartılarak, sanki bilhassa yol kapatılmış 2002 seçimleri öncesi Sn. Erdoğan’ın Rize’ye girmesi engellenmiştir.


Ayrıca Sn.ERDOĞAN kendi ilçesi Güneysu’ya sokulmamış hatta İmam Hatip okuluna gitmek istemiş müdür kaçmış,buna kim inanır.
Hayati Yazıcı’nın köyünde cenazeye katılmış, orada da terslenmiş ve hakaret edilmiş.
Mesut Yılmaz’ın köyün de hoş geldin denenmemiş ve yüz geri edilmiş.
Bu senaryonun enteresan tarafı bunların hepsi yalan yanlış, sonradan uydurma iddialar dır.
Bunlar olduktan sonra 20 yılı aşkın bir süre geçti, Rize’de Hasan Bey’den başka bunlardan birini dahi ifade eden hiç kimse olmamıştır. Yazılı ve sosyal medya da dahi gündeme gelmemiştir. Hasan Karal Bey kendisi bir prestij tazeleyip, beni Rize’ye sokmadılar ama Sn. Cumhurbaşkanı’nı da Rize’ye sokmadılar diyerek,bir emsal arayışında olmuştur. Eski Başbakan Sayın Mesut Yılmaz’ı çirkin iftiralarla suçlayarak bütün bu olumsuzlukları onun ve Anaplı’ların yaptığını iddia etmiştir.

Bu iddialar doğru ise kendisine sormak lazım,peki seni Rize’ye sokmayanlar da Alaplı’lar mıydı.Senin tabirinle bir iki zibidi mi, sana engel oldu.Siz çok iyi biliyorsunuz ki Sn. Ahmet Mesut Yılmaz adil, tarafsız hiç ayrım yapmadan hizmet eden bir liderdi.
Mısır’da ilahiyat Fakültesi’ne gitmek istediğinde Sn.Mesut Yılmaz,Hasan Karal’ın kendisine ve partisine oy vermediğini bilerek Hasan Karal’ı Mısır’a gönderip okumasını sağladığı doğru değilmi dir.


Hasan Bey nafile kendine arkadaş arama.Rize’nin siyasi tarihinde milletvekilliği yaptığı iline giremeyen tek milletvekili sensin,iftiralarla yalan yanlış beyanlarla ölmüş Rize’li eski Başbakanı suçlayarak hiçbir yere varamazsın.
Üstelik milletvekilliği yapmış bir imam olarak sana yakışmıyor, senin tutarsız, mantıksız davranışlarını ve Sn.Mesut Yılmaz’a karşı kinini,nefretini,yalan yanlış uydurma söylemlerini kınıyorum.

Ahmet kabil

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.