Alkışta hiç cimri olmadım!

Yıllar önce yazdığım bir makalenin başlığı da, “Alkışta cimri olmayalım” idi. Olumsuz bulduğumuzu kırmadan dökmeden eleştirmek, kınamak ne kadar hakkımız ise hizmetinden, yaklaşımından memnun kaldığımızı, beğendiğimizi de açık yüreklilikle alkışlamalı,..

Son Güncelleme: Whatsapp

Yıllar önce yazdığım bir makalenin başlığı da, “Alkışta cimri olmayalım” idi.
Olumsuz bulduğumuzu kırmadan dökmeden eleştirmek, kınamak ne kadar hakkımız ise hizmetinden, yaklaşımından memnun kaldığımızı, beğendiğimizi de açık yüreklilikle alkışlamalı, onore etmeliyiz.
Bir çok açıdan Şehir Hastaneleri modeline karşı olsam da sağlık alanında özellikle insan kaynağımızın çok başarılı olduğunu sık sık dile getiririm.
Öğleden sonra şiddetli karın ağrısı olan kardeşim Hızır ın küçük oğlu Alper i Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinin (Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi) aciline götürdüm. Çocuk acilde ki hekim hanım fevkalade ilgilendi; hem tıbbı, hem de insanı yaklaşımlarıyla. Gerekli tahlil vs gereken her adımı sırasıyla uyguladı ve gereği gibi de bilgilendirdi. Apandisit ten şüphelendi, net emin olmak için “ultrasonda alalım” dedi. “Ultrason dönüşü ben nöbet değişmiş olacağım ama gelecek arkadaşıma detay bilgileri verip çıkarım” dedi.

Ultrason sonrası tekrar çocuk yeşil alana geldik. Daha ağzımızı açmadan sanki önceki diyaloglar onunlaymış gibi “Gel bakalım Alper, bakalım ultrasonuna” diye karşıladı bizi nöbeti devir alan hekim. Alper in tüm hikayesini önceki hekim aktarmış. “Ultrason apandisit şüphemizi doğruluyor. Acil müdahale gerektirecek düzeyde değil ama Çocuk cerrahi de arkadaşlarımızın nihai değerlendirmesi vs vs” diye yorumlayarak 6.kata Çocuk Cerrahisine sevk etti bizi.
Koca bina, tabelalar yönlendirmede yeterli değil.

Karşılaştığımızda tarif sorduğumuz her personelin çok kibar yaklaşım ve tarifleriyle servise vardık. Sinem hocaya belli ki acilde ki doktor bey telefonla gerekli bilgiyi vermiş olacak ki, hekim hanım Alper in durumuna tam hakimdi. Fiziki muayenesini yaptı, ultrason ve diğer tetkikleri değerlendirdi, gerekli bilgilendirmeyi bizim anlayabileceğimiz, dahası Alper in de korkularını yendirecek tarzda izah etti.
Özetle bugün muhatap olduğumuz insan evladı, egodan arınmış, hasta ve hasta yakını psikolojisine çok vakıf, Hipokrat yeminini laf olsun diye yapmamış, mesleğinin hakkını veren pırıl pırıl 3 hekim ve 4-5 hastane personelini alkışlamak istiyorum.
Bu hastane açıldığından beri farklı vesilelerle çok kez geldim. Farklı birimlere. Her birinde bugün yaşadığım memnuniyeti hissettim. Yanı ilk de değil.

Hasta yakını olarak duyduğum memnuniyeti, memnuniyetime vesile olan tüm sağlık personeli için İl Sağlık Müdürümüz Sayın Prof Dr Kemal Memisoglu na paylaşmak isterim. Değerli Hocam, şahsınızda bu güzel insanları, bu güzel insanları motive eden tüm yöneticilerinizi tebrik ederim.

#ilsağlıkmüdürlüğü Cihan Karabel #sgkgöztepe #drgürhanbaş

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş