Atanmış Bakan Uraloğlu’ndan Trabzon’a 2. Havaalanı ve Raylı sistem müjdesi verilirken,Rize’deki projelere Ödenek Yok!

                           İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci GÖZÜ İle                          İYİDERE..

Atanmış Bakan Uraloğlu’ndan Trabzon’a 2. Havaalanı ve Raylı sistem müjdesi verilirken,Rize’deki projelere Ödenek Yok!
Son Güncelleme: Whatsapp
                           İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci GÖZÜ İle
                         İYİDERE LOJİSTİK VE OVİT YOLU-114
    Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 16 Temmuz 2020 tarihinde ihalesi yapılan “Rize İyidere Lojistik Limanı” projesinin 2021 yılında başlayarak 2 yılda tamamlanacağını defalarca açıklamıştı.
    Bugün 2024’e geldik projenin durumu ortada. 2023 Kasım ayında hırçınlaşan Karadeniz yapımı devam eden Rıhtımda büyük tahribat yapmış kısmen yok olmasına sebep olmuştu. Bozulan yerlerde yeniden dolgu çalışması yapıldı.
    Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan her açıklamada lütufmuş gibi, Rize iline yıllık 13 milyon ton kapasiteye sahip bir liman ve lojistik merkez kazandıracaklarını belirtiyorlar.
    Bir süre önce Liman dolgu alanında incelemede bulunan Vali İhsan Selim Baydaş’ın açıklamasından aşağıdaki verileri öğrendik.
    Vali Baydaş, Lojistik Limanı’nda ana mendirek ve geri saha dolgu imalatlarına devam edildiği toplamda 12,65 milyon ton dolgu imalatı yapılmış.
    Uzunluğu 2.700 metre olacak olan ana mendirekte 1.950 metre dolgu olup, %72 oranında tamamlandığını söyleyen Vali Baydaş, toplam 488 bin metrekare olan geri saha alanının 390 bin metrekaresinin (%80) tamamlandığını söylemiş.
    Atanmış Ulaştırma Bakanının Lojistiği diline doladığı kadar 2018’den beri bekleyen İkizdere -Ovit Tüneli arasındaki hiç yapılmayan 20 km lik karayolundan da keşke bahsetse ne güzel olurdu.
   Karayolları Genel Müdürlüğü bu yolu niye unutuyor.2024 yatırım programında da yok. Oysa yeni bir proje değil yapımı yarıda kalan yoldu.
    Rize’deki devam eden çalışmalarda paramız yok denilerek karınca misali çok cüzi ödenekler ayrılırken veya hiç ayrılmazken (İkizdere-Ovit arası)atanmış Bakanın Trabzon’a bir tane varken ikinci Havalimanı ve Raylı Sistem konusunda seçim ayağı müjdeler vermesi hakkaniyete uyarı mı?
    Rize için yok denilen Trabzon’da nasıl var oluyor.
     İyidere Lojistik Limanı Taş Ocağı ile ilgili doğruları ve yanlışları paylaşan Bakanlık, 70 yıl işletme yapılacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını, çalışmaların sadece 2 yıl süreceğini bildirmişti ama 2 yıl çoktan bitti iş bitmedi.
    Lojistiğin teknik bilgileri, Ana Mendirek: 2700 m, Tali Mendirek: 470 m, Rıhtım: 1210 m (-15 m su derinlikli),Ro-Ro Rıhtımı: 270 m (-12 m su derinlikli)
İmalat Kalemleri;20 milyon taş dolgu,13.000 ton betonarme çeliği,630.000 m³ beton,18.900 ton çelik kazık,Liman Kapasitesi,3 milyon ton Genel Kargo,8 milyon ton Dökme Yük,100 bin Konteyner,100 bin araç Ro-Ro Kapasitesi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş