Aktuel 53

AVRUPA BİRLİĞİ BÜYÜKELÇİSİ LANDRUT,RİZE’DE ZİYARETLERDE BULUNDU

AVRUPA BİRLİĞİ BÜYÜKELÇİSİ LANDRUT,RİZE’DE ZİYARETLERDE BULUNDU
178 views
15 Kasım 2021 - 19:01

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Avrupa Birliği Büyükelçisi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer- Landrut ve IPA projesi yetkililerini makamında kabul etti.

 

Belediye Başkanı Rahmi Metin, yapımı bugün saat 14.30 da İslampaşa Mahallesi’nde mevcut ön-arıtma tesisi alanında gerçekleştirilecek, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPA II. dönemi Çevre ve İklim Eylemi Sektör Operasyonel Programı için Rize’de bulunan Avrupa Birliği Büyükelçisi Nikolaus Meyer- Landrut ve beraberindeki heyetin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Metin, ilimizde gerçekleştirilecek olan çevre dostu böyle bir projeye vesile oldukları için teşekkür etti.

Büyükelçi Nikolaus Meyer- Landrut, ziyarette burada bulunmaktan ve birlikte çalışmasını yürüttüğümüz Atık su tesisi kanalizasyon sisteminin temel atma törenini gerçekleştirmekten memnuniyet duyacağını ifade etti.

Ziyaret, Başkan Metin’in Büyükelçi Landrut a ismi yazılı Çaykur Rizespor forma takdimi ile sona erdi. Belediye Başkanı Rahmi Metin, ziyaret sonrası heyete ; Rize merkez tarihi çarşısı ve bakırcılar sokağında Rize bezi , Rize Simidi, kaşar ve kavurma tadımı yaptırdı. Şehir turunun ardından ziraat çay bahçesi gezildi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR