Aktuel 53

Bizde üreticinin alın terini çiğnettirmeyiz,Hodri meydan !

Bizde üreticinin alın terini çiğnettirmeyiz,Hodri meydan !
9 views
01 Ağustos 2022 - 9:43

 

Memleket partisi il başkanı Muhittin Bayrak
yaptığı yazılı açıklamada “çay kanun taslağını kimseye çiğnettirmeyiz” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’ya, “Bizde üreticinin alın terini kimseye çiğnettirmeyecegiz.” Diyerek meydan okudu.

Bayrak:

“Köylü milletin efendisidir.Siz üreticiye ahkâm kesemezsiniz. Emrivaki yapamazsınız. Siz kendinizi köylü üreticilerin üzerinde bir yerde konumlandıramazsınız ”

“Rizeli hemşerilerim size oy vermişse cumhurbaşkanımız sayesindedir, üretici razı gelmedikçe kafanıza göre çay kanunu çıkartamazsınız.Kendinize gelin ve yol yakınken bu düşüncenizden vazgeçin.Rizeli hemşerilerimin geçim kaynağı,ekmeği, aşı çaydır.Ellerinizi vatandaşın ekmeğinden,aşından çekin. Gider ayak üreticiye nasıl kazık atabilirim diye
Hesap kitap etmeyi bırakın.Edebinizle gidin.”

“Alın teri, helal ekmek”

“Üretici sizden çay kanunu falan istemiyor,yapacağınız kanuna ve sizlere asla güvenmiyor. Hemşerilerim sizleri oylarıyla vekil yaptı,sizi ordan indirmesinide bilir. Sn yazıcı her açıklamanızda ahkâm kesiyorsunuz unutmayın esas ahkâmı millet sandıkta keser.”

“Sizlere bu çay kanununu çıkarttırmaya halk olarak asla izin vermeyeceğiz”

“Üretici hemşerilerim tepkilerimizi birleştirip anayasal hakkımızı kuğlanarak meydanlarda buluşalım .Rize’deki muhalefet partiler gelin vatandaşa destek olarak bir araya gelip çalışmalar yapalım.Siyasiler, Üreticiler olarak yumruğumuzu masaya vuralım ve asla hakkımızı yedirmeyelim. Ahkâm kesenlerin önünde dimdik duralım, onurlu duruşumuzla yasal haklarımızı sonuna kadar kuğlanalım .Yolumuz hâk yoludur,yolumuz adalet yoludur.Savaşımız ekmek, savaşımız alın teridir.Hedefimiz adil paylaşımdır.”Diyerek sözlerini tamamladı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR