ÇAYKUR’DAN 2002’DE EMEKLİ OLAN HÜSEYIN UZUN,TAZMINATIMLA ZİRAAT’E EV ALMIŞTIM..

Türkiye’de ekonomik krizin kıskacında olan milyonlarca emekli zor şartlarda yaşama mücadelesi vermeye devam ediyor.. Temmuz ayında memurlara verilen 8.000 TL seyyanen zam,%100 zammın ardından, Emeklilerle memurlar arasındaki uçurum, Cumhuriyet tarihinin..

ÇAYKUR’DAN 2002’DE EMEKLİ OLAN HÜSEYIN UZUN,TAZMINATIMLA ZİRAAT’E EV ALMIŞTIM..
Son Güncelleme: Whatsapp

Türkiye’de ekonomik krizin kıskacında olan milyonlarca emekli zor şartlarda yaşama mücadelesi vermeye devam ediyor..

Temmuz ayında memurlara verilen 8.000 TL seyyanen zam,%100 zammın ardından, Emeklilerle memurlar arasındaki uçurum, Cumhuriyet tarihinin en yüksek oranına çıktı..

En düşük memur maaşının 32 bin TL, orta dereceli bir memur maaşının 40.000 TL’ye yükseldiği günümüzde, 40 yıl Devlete prim ödeyip emekli olan ya da, çalışıp emekli olan milyonlarca emekli ,10 12.000 TL arasında maaş alıp zor şartlarda yaşama mücadelesi veriyor..

Önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emeklilere verilecek seyyanen zam kapısını kapatmasının ardından, Rize’de emeklilerin görüşlerine baş vurduk..

2002 yılında Çaykur’dan mevsimlik işçi olarak çalışıp emekli olan Hüseyin Uzun, 16.000 lira tazminat alıp,14.000 lira da borçlanıp Rize Ziraat’tan bir daire almıştım..

O zaman aldığım maaşla çok rahat bir şekilde geçiniyordum..

Bugün 12.000 TL maaş alıyorum çok zor durumdayız..

Rize’de normal bir daire kirası 12.000 TL’ye Yükseldi..

Emeklilerin insanca yaşayabilmeleri için, en düşük emekli maaşının en az asgari ücret düzeyde 17 bin TL olması gerektiğini ifade etti..

Bugün ÇAYKUR’da 6 ay çalışıp emekli olan ÇAYKUR emekçisi, 400-500 bin arasında tazminat alırken, Ziraat’te normal daire fiyatları 4-5 milyon arasında değişiyor..

Osman Köseoğlu
www.aktuel53.com.tr

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş