ÇAYKUR’DAN ÇAYA EMEK VERENLER İÇİN ÖZEL KOLEKSİYON

ÇAYKUR, çayın Rize toprağıyla buluşmasının 100. yıl anısına 40 lı yılların özel ambalajlı çayını yeniden üretti,çayı Rize’ye getirenlere ithaf etti. HABER ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU ÇAYKUR çayın Rize’ye gelişinde ve gelişiminde emek..

ÇAYKUR’DAN ÇAYA EMEK VERENLER İÇİN ÖZEL KOLEKSİYON
Son Güncelleme: Whatsapp

ÇAYKUR, çayın Rize toprağıyla buluşmasının 100. yıl anısına 40 lı yılların özel ambalajlı çayını yeniden üretti,çayı Rize’ye getirenlere ithaf etti.
HABER ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU
ÇAYKUR çayın Rize’ye gelişinde ve gelişiminde emek verenlere ithafen kuru çay portföyüne yeni bir koleksiyon ekledi.
İlk kez 1940 ‘lı yıllarda üretilen özel şişede “İnhisar” çayı, yeniden orjinal şekliyle ambalajlanarak çayın Rize toprağı ile buluşmasının 100. yıl anısına koleksiyon ürünü olarak üretildi.
“İnhisar” çayı başta çay tarımının Rize’ye gelişinde ve yaygınlaştırılmasında öncülük yapan Zihni Derin ve Ali Rıza Erten olmak üzere ilk dönemlerde çaya emek veren insanlara ithaf edildi.
1940 yılında ki orjinal şişenin aynısı olan dikdörtgen şekilli cam kavanoz ve mantar kapak içerisinde 200 gram extra harman çayın olduğu “İnhisar” satışa sunulmayacak.
ÇAYKUR daha önce de Cumhuriyetimizin 100. Yıl anısına koleksiyon ürün olarak sınırlı sayıda özel tasarım çay üretmişti. Kutunun her bir yüzünde, Cumhuriyetin ilanından bugüne ÇAYKUR markasının yolculuğunda yer alan önemli tarihsel olaylar çizgisel olarak yansıtılmıştı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş