CUMHURBAŞKANIM ABDULKADİR URALOĞLU, TRABZON’A ÇALIŞIYOR”

        MEMLEKET PARTİ RİZE İL BAŞKANI MUHİTTİN BAYRAK’’ CUMHURBAŞKANIM ABDULKADİR URALOĞLU, TRABZON’A ÇALIŞIYOR”      OVİT YOLUNUN YAPILMAMASINA İL BAŞKANINDAN TEPKİ VAR              ..

CUMHURBAŞKANIM ABDULKADİR URALOĞLU, TRABZON’A ÇALIŞIYOR”
Son Güncelleme: Whatsapp
        MEMLEKET PARTİ RİZE İL BAŞKANI MUHİTTİN BAYRAK’’ CUMHURBAŞKANIM ABDULKADİR URALOĞLU, TRABZON’A ÇALIŞIYOR”
     OVİT YOLUNUN YAPILMAMASINA İL BAŞKANINDAN TEPKİ VAR
                                İSMET KÖSOĞLU
RİZE-Memleket Partisi Rize İl başkanı Muhittin Bayrak yaptığı açıklamada Ulaştırma Bakanı Uraloğlu’ nun Trabzon’a çalıştığını söyledi.
    Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak  son günlerde gündemden düşmeyen Ovit Yolu hakkında bir açıklama yaptı. Başkan Muhittin Bayrak’ın açıklaması şöyle’’ Rize Erzurum karayolu üzerinde 14.300 metre delinerek 6 yılda yapılan Ovit Tüneli 2018 yılında trafiğe açıldı. Tünelin Erzurum tarafında adeta Londra asfaltlarını anımsatan fevkalade güzel ve geniş bir yol yapıldı. Ovit Tünelinden sonra başlatılan Zigana Tüneli yollarıyla birlikte muhteşem tamamlandı ve hizmete açıldı. Fakat Ne gariptir ki İkizdere- Sivrikaya tünel arasındaki 20 kilometre yolda 6 yılı aşkın süre geçmesine rağmen hiçbir çalışma bugüne kadar yapılmadı. Bu durum Zigana yolunun işlevini artırmasına karşın Ovit tarafı kendi kaderine terk edilmiş oldu.
      “ATANMIŞ BAKAN TRABZONA RAYLI SİSTEM, RİZE AVUCUNU YALASIN”
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmî Gazete ’de yayımlanan karara göre 5 ildeki toplu taşıma projeleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devredildi. Atanmış Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin bir süredir üzerinde çalıştığı Şehir içi Raylı Sistemi Projesi’nin bakanlıklarına devredilmesiyle, projeyi en kısa sürede hayata geçireceklerini söylemiş. Bakan Uraloğlu, “Akçaabat-Yomra Tramvay Hattı’nın projelendirme ve yapım işlerini Bakanlık olarak bize devredildi demiş. Güzergah uzunluğu 32 kilometre ve 54 istasyondan oluşan böyle önemli ve güzel projeyi Trabzonlu hemşerilerimize sunmaktan büyük bir onur duyuyorum demiş.
               “RİZE MİLLET VEKİLLERİ AYAKTA UYUYOR”
    Bu bakan Trabzon için canını dişine takmışken Rize milletvekilleri ayakta uyuyor. İkizdere’de 20 kilometrelik yolu Tünele yakışır duble yol olarak yapmayan atanmış Bakan Trabzonlu Uraloğlu Trabzon için raylı sistemden bahsediyor ve biz üzülerek Rize milletvekillerinin ayakta uyuduklarını Tanık oluyoruz. Biz ne zaman Trabzon’un arkasında küçük bir şehir olmaktan

2/2
vazgeçeceğiz. Biz ne zaman gelişen bir şehir olacağız. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Rizeli olmasına rağmen Trabzonlular bizi her mevkide eziyorlar. Trabzon’a raylı sistem vesaire yatırım gelirken Rize’nin onca sorunu olduğu yerde bekliyor. Ovit tünelinin Sivrikaya 20 kilometrelik yolu yapmayanlar Trabzon’da raylı sistemden bahsediyor.
                    Havalimanı sefer sayısı az, Rize 90 Trabzon 175 TL
    Güzel bir hava limanımız var fakat sefer sayıları az ben pazar akşamı Rize-Artvin hava limanına yolculuk yapmak isterken Ankara’da, Rize- Artvin limanında sadece 19:35 uçağı vardı ve yer yoktu. Bende mecburen Trabzon hava limanına bilet aldım. Trabzon’a iki uçak koyulmuştu ikisinde de yer vardı. Bende 20.00 uçağına binmek zorunda kaldım. HAVAŞ aracı tıka basa doldu. Uçak yolcularının yarısı benim gibi Rize- Artvin uçağın da yer bulamamıştı. HAVAŞ kaptanı bizleri 40 dakika bekletti çünkü onca yolcuya bilet kesmek zorundaydı. Ben dâhil yolcular hem Trabzon’a uçmak zorunda kaldık. Hem de 40 dakika arabanın içinde bekledik. Eğer Rize- Artvin havaalanına gitseydik HAVAŞ’a 90 TL ödeyecektik fakat Trabzon Rize arası 175 TL ödedik. Bu durumda işin cabası oldu. Artık bıktık her şeyde Trabzon lobisinin ve atanmış Trabzonlu Uraloğlu’nun çifte standart uygulamalarından.
     Bakan kendisini atayan sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Rize milletvekillerini unutarak sadece Trabzon’a çalışıyor. Bu durum bizi oldukça rahatsız ediyor. Rize, Trabzon gibi yatırımları ne zaman alacak bu yatırımları almak için ne yapmamız lazım. 20 km’lik Sivrikaya yolunu hala yenileme yen bir düşüncede bizim muhalefet olarak yapacağımız tek bir şey var Oraya gidip araba lastikleri yakıp orada oturma eylemi yapmak. Daha başka nasıl sesimizi duyurabiliriz. Atanmış bakan Uraloğlu sen bakan olarak Türkiye’den sorumlusun ama iki şehir arasında ayrım yaparak Türkiye’de nasıl alt yapı ve Ulaştırma Bakanlığı yapabileceksin.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş