CUMHURİYET TARİHİNDE,EMEKLİ ÇİFTÇİ,DAR GELİRLİNİN HUZUR VE REFAHA KAVUŞTUĞU TEK DÖNEM, ERBAKAN DÖNEMİDİR !

Cumhuriyet tarihinde, işçi ,emekli Çiftçi memur dar gelirlinin bolluk ve bereket içinde yaşadığı, huzur bulduğu tek dönem, EŞEL mobilin mimarı, REFAH-YOL hükümetinin Başbakanı, Milli Görüş lideri Cennet mekanı Prof.Dr.  Necmettin..

CUMHURİYET TARİHİNDE,EMEKLİ ÇİFTÇİ,DAR GELİRLİNİN HUZUR VE REFAHA KAVUŞTUĞU TEK DÖNEM, ERBAKAN DÖNEMİDİR !
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhuriyet tarihinde, işçi ,emekli Çiftçi memur dar gelirlinin bolluk ve bereket içinde yaşadığı, huzur bulduğu tek dönem, EŞEL mobilin mimarı, REFAH-YOL hükümetinin Başbakanı, Milli Görüş lideri Cennet mekanı Prof.Dr.  Necmettin Erbakan dönemidir..

Kısa bir dönem Başbakanlık yapmasına rağmen, kurmuş olduğu havuz sistemi sayesinde, rantiyeci faizci çetelerin hortumlarını keserek, bu havuza akıtarak, Emekli, Çiftçi, İşçi memura Cumhuriyet tarihinin en yüksek zammını vererek(yüzde 100) o dönem Türk milleti adeta refah ve bolluk içerisinde bir dönem yaşamıştır..

Halkın bu refah ve huzurunu çok gören,dönemin beşli çeteleri, kendi menfaatlerinin yıkılmakta olduğunu görerek, yapmış  oldukları Sünni gündem ve manevralarla ( Müslüm Gündüz ,Ali Kalkancı Fadime Şahin)
28 Şubat postmodern darbesine zemin hazırlayarak, Cumhuriyet tarihinin ekonomik anlamda en başarılı hükümetinin yıkılmasına sebep olmuşlardır!

Özellikle emekliler 2000 yılı öncesi, emekli bağlanma oranı %70 olduğundan dolayı, altın çağını yaşarken, bu oran AK Parti hükümeti döneminde 2008’e kadar %65, 2008 yılından sonra ise bugün, %45’e indirilerek, Emekliler adeta açlık ve yoksulluğa mahkum edilmiştir!

2020 yılına kadar en düşük emekli maaşı asgari ücretten daha fazla olmasına rağmen, bugün asgari ücret 11 bin 402 lira,
Yılbaşında 14-15.000 TL çıkması düşünülürken, en düşük emekli maaşının bugün 7.500 TL, yılbaşında %50 zam alsalar dahi, 11.000 TL’ye çıkması asla kabul edilemez!

20 yıl önce Çaykur’dan emekli olan, emekli tazminatı ile Rize’de ev alıp, emekli maaşıyla çoluk çocuk okuturken, bugün Çaykur emeklisi Rize’de kirada oturamayacak hale geldi!
Seçimden hemen sonra memura 8000 TL seyyanen zam %100, kamu işçisine kademeli %100, Asgari ücretliye %100 zam verilmesine rağmen, bu ülke için hayatlarını feda eden emekliler %25 sadaka zammına layık görülmüşlerdir!

(Emeklilere kademeli olarak yüzde 100,yüzde 80,yüzde 60 zam verilmelidir)..

TURK İŞ, HAK İŞ, DÎSK ‘in yayınlamış oldukları resmi velilere göre, açlık sınırının 14.500  TL olduğu, yoksulluk sınırının ise 45.600 TL’ye dayandığı bir düzende, bu veriler ışığında Türkiye’de 14 milyonu Emekli olmak üzere, işçi memur, dar gelirli dediğimiz Türkiye’nin %85’ini oluşturan kesim maalesef açlık ve yoksulluk sınırı altında maaş alıp yaşama mücadelesi vermektedir!

Bugün resmi enflasyonun %65, gayri resmi enflasyonun Market enflasyonunun % 120-150 arası olduğu bir dönemde,
Türkiye’de son yıllarda en çok mağdur edilen, Allah’tan başka sahipleri olmayan,yaklaşık 14 milyon emeklinin insanca yaşaması için, enflasyona ezilmeyecek bir şekilde zam verilmelidir!

Türkiye’nin gerçek sahiplerinin emekli, işçi, asgari ücretli Memur dar gelirlilerin açlık sınırında maaş aldığı bir ortamda, seçtiğimiz vekillerin 73 bin 379 TL maaş alırken,Emekli olduklarında ise 65.000 TL maaş aldığı bir kapitalist çarpık düzen asla kabul edilemez!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunan milletvekillerinin partilerine bakılmaksızın, ekonomi rant düşünüldüğünde hepsinin dini aynıdır!
VOLTAİRE’in dediği gibi” Söz konusu para olunca herkesin dini aynıdır “!
Sakın ola ki ,Rize meydanında siyasi partiler yüzünden birbirinize darılmayın kırılmayın!

AK Parti’nin uygulamış olduğu bu kapitalist yüksek faiz rant ve sömürü düzeninde, Türkiye asla düzlüğe çıkmayacağı gibi,emekliler, dar gelirler hiç bir zaman huzur ve refaha kavuşmayacaktır !

Türkiye’nin bel kemiğini omurgasını oluşturan, başta emekli işçi çiftçi dar gelirli yok sayılıp kaderine terk edilirse, bu yangın herkesi yakıp tepetakla edecektir!

Osman Köseoğlu
aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş