Aktuel 53

İKİZDERE’DE DAĞ KAYAĞI ŞAMPİYONASI YAPILACAK

İKİZDERE’DE DAĞ KAYAĞI ŞAMPİYONASI YAPILACAK
217 views
09 Aralık 2021 - 18:31

TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONUNUN DAĞ KAYAĞI ŞAMPİYONASI İÇİN CİMİL VADİSİNDE PARKURLAR BELİRLEMESİ BÖLGEDE SEVİNÇLE KARŞILANDI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE- Türkiye Dağcılık Federasyonu 2022 Dağ Kayağı Şampiyonasının Rize’de Cimil Vadisinde yapılmasına karar verdi.

“Türkiye Dağ kayağı”( Tür kayağı) şampiyonası için iki gündür yer tespit ve teknik çalışmalar yapıyoruz. Dağ Kayağı programı 10-15 Şubat 2022 tarihleri arasında İkizdere Cimil Vadisinde yapılacak.

İkizdere Beledide Başkanı Hakan Karagöz kış sporları konusunda önemli merkez olan İkizdere dağlarında nihayet sportif faaliyetler başlayacak dedi. Başkan Karagöz yaptığı açıklamada şunları söyledi’ ’Bu gün son kontroller sonucu şampiyonanın yapılacağı alanı seçtik. 10-15 Şubat 2022 günlerinde Cimil vadisinde faaliyet yapılacak. Bu organizasyon İlimiz Rize’de ve İlçemiz İkizdere’de ilk kez yapılacak. İnanıyorum ki bölgemiz tanıtımında ve dağcılık sporuna gençlerimizin ilgisi açısından bir mihenk taşı olacak. Bölgemizde yapılacak bu önemli organizasyonda bölgemiz dinamikleri, yerel ve il bazında tüm kurumlarımız destek verecek.

Organizasyonun bu aşamaya gelmesinde bize büyük destek veren Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı ve projesinin saha takım şefi de olan Prof. Dr. Ersan Başar Hocama, Türkiye Dağcılık Federasyonu yönetim kurulu üyesi Doç. Sercan Erol Hocama, iki gündür bizlerle beraber dağlarda teknik çalışma yapan ve organizasyonun sahadaki beyni olan Dağcılık federasyonu hakem, dağ rehberleri ve izcileri olan ekibe ve bu organizasyonu ilçemizde yapılması için en az bizim kadar heyecanlı olan ve destek veren dünyanın 8 binlik bir çok dağına tırmanan Dağcı ve iş insanı Orhan Karal’a ilçem adına şükranlarımı sunuyorum.Sabırsızlıkla rehberlerin yazacağı nihai raporu bekliyoruz’dedi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR