Doç. Dr. Keziban Yazıcı’ya,Tübitak’tan Çay Üretim Desteği

Öğretim Üyemize Proje Desteği TÜRÜ , Çay ve Çay Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Keziban Yazıcı’nın yürütücülüğündeki “Çay Bahçelerinin Yenilenmesinde Kullanılacak Çay Çeşit ve Çeşit Adaylarının Kuraklığa..

Doç. Dr. Keziban Yazıcı’ya,Tübitak’tan Çay Üretim Desteği
Son Güncelleme: Whatsapp

Öğretim Üyemize Proje Desteği

TÜRÜ , Çay ve Çay Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Keziban Yazıcı’nın yürütücülüğündeki “Çay Bahçelerinin Yenilenmesinde Kullanılacak Çay Çeşit ve Çeşit Adaylarının Kuraklığa Dayanıklılıklarının Belirlenmesi” isimli proje “TÜBİTAK 1001, Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

 Doç. Dr. Keziban Yazıcı proje ile ilgili olarak, “Son yıllarda tüm dünyayı tehdit eden iklim değişikliğine karşı İhtisaslaşma faaliyetlerimiz kapsamında Türkiye çay tarımının sürdürülebilirliği için önemli bir adım niteliği taşıyan ve paydaşımız olan ÇAYKUR ile yola çıktığımız projede, yine bir diğer paydaşımız ÇAYMER ve Shizuoka Üniversitesi, Çay Araştırma Merkezi (JAPONYA) ile de iş birliği yapılmış ve “Çayda Dayanıklılık Islahı” çalışmaları başlatılmıştır.” dedi. 

TÜBİTAK 1007 projesinin devamı niteliğinde planlanan proje ile, yurt içi ve yurt dışından seçilen çay çeşitleri ve çeşit adaylarının kuraklığa dayanıklılıkları belirlenecek. Shizuoka Üniversitesi Çay Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yoriyuki Nakamura danışmanlığında karşılıklı ziyaretler ile Japonya örneği de baz alınarak bölgesel faaliyetlere destek verilecek.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş