Aktuel 53

Emekli Maaşları ve Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak?

Emekli Maaşları ve Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak?
297 views
13 Temmuz 2021 - 18:15

Kurban Bayramı yaklaşırken emekliler tarafından en çok merak edilen konu zamlı emekli maaşlarının ve bayram ikramiyelerinin ne zaman hesaplara geçeceği.

İşte 2021 Kurban Bayramı öncesinde yatırılacak olan emekli maaşlarının ve bayram ikramiyelerinin tarihleri.
Yaklaşık olarak 12 milyon emekliyi yakından ilgilendiren duyuruya göre Kurban Bayramı öncesinde emekli maaşlarının ne zaman hesaplara yatırılacağı açıklandı.

2021 yılının ikinci altı aylık diliminde zamlı maaşlarını hesaplarından çekecek olan emekliler, büyük bir heyecanla bekleyişte. Yapılan açıklamaya göre Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatması beklenen emekli aylıkları 13-16 Temmuz tarihlerinde ödenecek.

Her bayram öncesi emeklilere verilen ikramiyelerin ise bu yıl Kurban Bayramı öncesinde 13-16 Temmuz tarihleri aralığında hesaplara yatırılması bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamaya göre, emekli ve hak sahiplerinin Kurban Bayramı ikramiyeleri ile birlikte zamlı olarak emekli aylıkları hesaplara yatırılmaya başladı.

Bu kapsamda, bugün itibarıyla SSK emeklilerinin hesaplarına Kurban Bayramı ikramiyeleri ile zamlı emekli aylıkları yatırılmaya başlandı.

Bağ-Kur emeklilerinin ödemeleri ise 16 Temmuz‘da gerçekleşecek.

Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların temmuz ayı farkı, temmuz aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleri de 15 Temmuz’da birlikte ödenecek.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    SİTEMİZ  ÜYESİDİR