İKİZDERE DEREKÖY HES ÇED TOPLANTISINDAN’’HES İSTEMİYORUZ’’KARARI

İKİZDERE DEREKÖY HES ÇED TOPLANTISINDAN’’HES İSTEMİYORUZ’’KARARI AKP-CHP-MHP’DEN İTTİFAKLA HES YAPILMASIN SESİ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere’de yapılması istenen Dereköy HES için ÇED halkı bilgilendirme toplantısı İkizdere Öğretmenevinde yapıldı. Büyün siyasi parti temsilcileri..

İKİZDERE DEREKÖY HES ÇED TOPLANTISINDAN’’HES İSTEMİYORUZ’’KARARI
Son Güncelleme: Whatsapp

İKİZDERE DEREKÖY HES ÇED TOPLANTISINDAN’’HES İSTEMİYORUZ’’KARARI

AKP-CHP-MHP’DEN İTTİFAKLA HES YAPILMASIN SESİ
İSMET KÖSOĞLU
İKİZDERE-İkizdere’de yapılması istenen Dereköy HES için ÇED halkı bilgilendirme toplantısı İkizdere Öğretmenevinde yapıldı.
Büyün siyasi parti temsilcileri ve CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, İkizdereli Dereköyden eski HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni’nin katıldığı ÇED toplantısında bütün katılımcılar HES istemiyoruz, bilgilendirme istemiyoruz dedi.82 MW Gücündeki DEREKÖY HES için istenilen ÇED toplantısına yoğun bir katılım oldu.
ÇED toplantısına katılarak HES istemiyoruz diyen CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı’’ biz İkizdere’de bu HES projesini istemiyoruz ve bilgilendirilmekte istemiyoruz. Doğal dengeye zarar getirecek projeyi istemiyoruz’’ dedi.
HDP eski İzmir Milletvekili Murat Çepni yaptığı konuşmada’’ dedemin babamın evi olan arazimde bu HES projesini istemiyorum. Benim gidecek başka yerim yok. Biz su fakiriyiz. HES’ler su yok olma sebebidir. Yurtta kuraklık yaşanıyor, mevcut HES’lerde verim düşmüş iken bu HES sevdası nedendir. Bu hes in yapılacağı yerlerde yerleşim yeri var benim evim var. Kesinlikle bu projeye HAYIR diyoruz. Bu hes turizm vadisi ilan edilen vadiye ihanettir. Patlatılacak her dinamit heyelana davetiye çıkarır’’ dedi.
İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz’’ HES vadimizde istemiyoruz. Bu vadi daha geçen hafta Rize’de yapılan Spor Turizm çalıştayında ele alındı şimdi HES yapılması isteniyor. Yazıktır. İktidar partisi mensupları ile muhalefet ile hepimiz bu HES e hayır diyoruz’ ’dedi.
Bilgilendirme yapılmadı
ÇED toplantısında Bilgilendirme yapılamadı kararı imza altına alındı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda yoğun güvenlik önlemi alındığı görüldü.
Toplantıya CHP Milletvekili Tahsin Ocaklı, Murat Çepni, İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz AKP ilçe Başkanı Mustafa Havuz, CHP İlçe Başkanı İbrahim Tavukçu, MHP İlçe Başkanı Abdurezzak Uzun, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Remzi Güzel, STK temsilcileri ve vatandaşlar katılarak yoğun ilgi gösterdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş