İKİZDERE DERNEĞİNDEN HES’E HAYIR AÇIKLAMASI ‘’ KORUNMASI GEREKEN VADİ’DE HES OLMAZ’’

İSMET KÖSOĞLU İkizdere Derneği Yönetim Kurulu Başkan Süleyman Durmuşoğlu başkanlığında olağanüstü toplanarak İkizdere Dereköy HES ‘in yapılmaması konusunda kamuoyu ve yetkililerden destek istedi. İkizdere Derneği Yönetim Kurulu olarak RİDEF çatısı..

İKİZDERE DERNEĞİNDEN HES’E HAYIR AÇIKLAMASI ‘’ KORUNMASI GEREKEN VADİ’DE HES OLMAZ’’
Son Güncelleme: Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU
İkizdere Derneği Yönetim Kurulu Başkan Süleyman Durmuşoğlu başkanlığında olağanüstü toplanarak İkizdere Dereköy HES ‘in yapılmaması konusunda kamuoyu ve yetkililerden destek istedi.
İkizdere Derneği Yönetim Kurulu olarak RİDEF çatısı altında 29 Kasım 3 Aralık tarihleri arasında Atatürk Havalimanında yapılacak olan 13. Rize tanıtım günlerini ve eşzamanlı yapılacak geniş tabanlı bir İkizdereliler buluşması programı hakkında istişarelerde bulunmak üzere bir araya geldi.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada son günlerde hep gündemde olan Dereköy HES çalışması hakkında HES’e hayır denildi. İkizdere Dernek Başkanı Süleyman Durmuşoğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada’ ’İkizdere Vadisi koruma altındaki 200 vadiden birisi. Bu vadinin doğallığının bozulmasını istemiyoruz. İkizdere Vadisinde 5 HES yıllardır zaten çalışıyor. İkizdere’den yukardaki turizm vadisine HES yapılmasını doğru bulmuyoruz.

Yapılacak çalışma bölge turizmine vurulacak büyük bir darbedir. Doğanın bozulmasını istemiyoruz. Rize’de siyasi partilerimizin temsilcileri olduğu kadar STK lardan da bu projeye tepkiler var. Halkın istemediği bir projenin gerçekleşmesini istemeyiz. Toplantımızın İkizdere ve Rize’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

200 korunması gereken vadiden biri olan İkizdere Vadimizi korumalıyız. Vadide yeteri kadar HES var. Devamını istemiyoruz. Yarın çok geç olmadan bu karardan geri dönülmelidir’’ denildi.
İkizdere’nin başta “HES” programları olmak üzere güncel sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıya İkizdere’nin değerli iş adamlarından olan Gebze Ticaret Odası meclis üyesi Ali Rıza Coşkun, Bağcılar Belediyesi Meclis üyesi Hüseyin Kahrıman, Üsküdar Belediyesi başkan danışmanı Murat Çadır katıldı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş