İL BAŞKANI AYAR BASINLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar Rize’de görev yapan basın mensuplarıyla AK Parti Rize İl Başkanlığında bir araya gelerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazar günü saat 14.00’te Cumhuriyet Caddesi..

İL BAŞKANI AYAR BASINLA BİR ARAYA GELDİ
Son Güncelleme: Whatsapp

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar Rize’de görev yapan basın mensuplarıyla AK Parti Rize İl Başkanlığında bir araya gelerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazar günü saat 14.00’te Cumhuriyet Caddesi Kentsel Dönüşüm Alanında gerçekleştireceği toplu açılış törenine tüm Rizelileri davet etti.
“Rize Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman gündeminde olmaya devam edecek”
İl Başkanı Hikmet Ayar yaptığı açıklamada “ Belli periyotlarla basın mensuplarımızla bir araya geliyoruz. Bugün gündemimizin ana maddesi Sayın Cumhurbaşkanımızın Rize ziyaretleri. Biz daha önceki toplantımızda Ağustos sonu gelecek diye bir öngörüde bulunmuştuk tabii değişen dünya konjonktüründe dünya gündemini yoğunluğu nedeniyle Cumhurbaşkanımızın Rize hep aklında olmasına rağmen Rize ziyareti bugüne kaldı. Hatta ben yakinen biliyorum ki Cumhurbaşkanımızın şu Rize’yi bir programlayın demesine rağmen İnşallah Pazar günü gerçekleştirecek Rize ziyaretlerini. Bildiğiniz gibi Rize Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman gündeminde olmaya devam edecek. Nasip olursa başka bir olağanüstü değişiklik olmazsa cumartesi akşamı uzun bir aradan sonra Cumhurbaşkanımızı Rize’de misafir edeceğiz. Gerçi misafir dememek lazım çünkü kendi evinde olacak. Pazar günü saat 14.00’te toplu açılış programımız var. Cumhuriyet caddesinde kentsel dönüşüm alanında akabinde 17.00 gibi de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Vakfı’nın Genel Kuruluna katılacaklar. Olağanüstü bir şey olmadığı takdirde Pazar akşamı Rize’de kalma ihtimali var. Pazartesi de inşallah tekrar Ankara’ya dönmüş olacak. Pazar akşamı da dönebilir. Açılışımızın ana unsuru Kentsel Dönüşüm Belediye Blokları diye bilinen blokların ve diğer kentsel dönüşümleri devam eden çalışmaların açılışı. Bu çalışma çok önemli bir dönüşüm belki birçok ile çok şekilde örnek olacak. Özellikle bu çalışmayı ön plana çıkarmak için açılış programlarımızı daha öncekilerden farklı olarak bu alanda yapıyoruz. Tüm halkımızı Pazar günü saat 14.00’te Rize Merkez Cumhuriyet Caddesi Kentsel Dönüşüm alanındaki toplu açılış törenine davet ediyoruz” dedi.
“Bütün teşkilatlar olarak, eğer yapımına direnilirse ilk karşılarında biz olacağız”
İkizdere’de yapımı düşünülen, planlanan HES projesine karşı olduklarını dile getiren İl Başkanı Ayar “ İkizdere’de yapımı düşünülen HES projesi bu Haziran ayında gündeme geldi. Bütün unsurlarımızla buna karşı olduğumuzu ifade ettik. Bakanlıkta buradaki Çed buluşmasını iptal etti ancak o aradan yargıya gitti. Yargının Çed yapılmadan iptalin uygun olmadığını düşünerek, bakanlığın o kararını bozduğunu öğrendik. 28 Kasım’da Çed toplantısı yapılacağı bilgisi geldi bize. Bunu kimin yapacağı çok önemli değil şunu özellikle belirtmek istiyorum o bölgede planlanan koruma altına alınan bölgede böyle bir projenin yapılmasına biz AK Parti teşkilatları olarak karşı duracağımızı ifade ediyoruz. Yani birileri bunu beyan ederek, farklı çalışmalara girme hevesine girmesin çünkü en önce biz karşı karşıya olacağız, karşı çıkacağız. Bütün teşkilatlar olarak eğer yapımına direnilirse ilk karşılarında biz olacağız. Bunu Rize için çok önemli buluyoruz. Bunu Sayın Muhammed Vekilimiz de bir vesile ile açıklamıştır. Biz de Rize teşkilatları ve Rize teşkilatlarının Başkanı Hikmet Ayar olarak ta bunu kamuoyuyla paylaşma gereği duyduk. Eğer herhangi bir hukuki boyut ortaya çıkarsa olmayacağını biliyoruz ama direnilirse bir karşı direnç göstermek gerekirse onu bizim yapacağımızı ifade etmek istiyoruz” dedi.
“Recep Tayyip Erdoğan kadar net bir duruş ortaya koyan kimse olmadı”
İsrail’in Filistin savaşı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğruları tek konuşan lider olduğunu dile getiren İl Başkanı Ayar “Cumhurbaşkanımız bu konuda bir cümle söyledi. ‘Biz bir tarihte sadece kalbimizle buğuz ediyorduk. Şimdi dilimizle müdahale ediyoruz, gün gelecek elimizle de müdahale edeceğiz’ bu cümle her şeyi açıklıyor. Her şey vakti zamanı geldiğinde ve şu anda da baktığımız zaman Dünya üzerinde Recep Tayyip Erdoğan kadar net bir duruş ortaya koyan kimse olmadı. Arap ülkelerinden tutun Avrupa’sından Amerika’sına kadar dünyanın neresinde olursa olsun hatta daha ileri bir cümle kullanalım bu kadar insan hakları diyenler Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta biz de insan haklarını savunduk ama oradaki savaşta insan hakları diyenler sivil örgütlere işaret edenleri burada tarafsız kaldığını gördük ama tek konuşanın doğruları ortaya koyanın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu biliyoruz. Belki daha ileride ileri bir safhada müdahalede olabileceğinin de işaretleri var ama onlara sıra gelmeden bu işlerin düzeleceğini diplomasiye yol alınacağını hala bir umut olduğunu dolayısıyla o yolları sonuna kadar değerlendireceğini denemekte olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş