İşin Suyu Çıktı

                                İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle     31 Mart seçimi sonrasında çok farklı haberler görüyoruz…

İşin Suyu Çıktı
Son Güncelleme: Whatsapp
                                İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle
    31 Mart seçimi sonrasında çok farklı haberler görüyoruz.
    Devlet ricalinin siyasetin gölgesi altına kalarak bugüne kadar böyle ucuz işlere bulaştığını görmemiştik.
    Türkiye genelinde Pazar günü 5 yıl görevde kalacak Belediye Başkanı, Belediye Encümeni, İl Genel meclis Üyesi ve Köy Mahalle Muhtarlarını seçti.
   Mevcut görevde olanların bazısı değişti bazısı yeniden seçildi.
                              Muhtarlığa ilgi zirvede
    Muhtar maaşlarının zirve yapması adaylık sayısında zirveye ulaştı. Her köy ve Mahallede 5-10 kadar aday sandıkta yarıştı. Önceki yıllarda ücreti az olduğu için böylesi rağbet görmeyen Muhtarlıklar sağlanan bazı avantajlar sonrası AKP’nin ikinci büyük oy deposu haline geldiği inkâr edilemez bir gerçektir. Diğer depoyu yazmaya gerek yok hepiniz biliyorsunuz.
   Muhtarlıklarda rağbet çok olunca katılımda fazla oldu.
  İkizdere ilçesinde Gürdere ve Çamlık köyü Muhtarlık seçiminde oylar eşit çıktı. Hazırlanan torba ile isim çekilişi yapıldı. Gürdere köyünde 82 oy alan mevcut Muhtar Erdoğan Başhasanoğlu ile Ramazan Baş isimleri torbaya girdi ve mevcut Muhtar Erdoğan Başhasanoğlu seçildi
    Çamlık Köyünde 100 er oy alan iki aday Galip Şanda ve Hüseyin Gürbüz isimlerinden Galip Şanda Muhtar seçildi.
                                  Van seçimi sonrası
     Van Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için oyların %55,48’ini ve 245.573 oy alan bir partinin adayı birinci sırada tamamladı. Mevcut adayın cezasını çektiği mahkûmiyeti varmış.
   Seçime girme hakkı yok idiyse Cezası var ise Yüksek Seçim Kurulu bu şahsın adaylık müracaatını niye kabul etti. Seçim kurulu bu kadar ciddiyetsiz mi, bilgisiz mi.
    Adamı seçime sok, sandıktan %55,48 oranında oy alsın sonrasın da senin mazbatanı vermeyiz diyerek yarısı kadar %27,51 oranında oy alan AKP adayına mazbata ver. Devlet böyle ciddiyetsizliği kabul edemez. Saatlerce gösterilen aşırı tepkiler sonrası bu kez daha geri vitese takan Seçim işleri  7 evet 4 hayır oy  oranıyla mazbatasını verme kararı almış.

2/2
    Demokrasi varsa halkın kararına herkes saygı duymalı. Cezası olana da hak ettiği cezayı vererek seçime girmesini yasaklarsın adaylığını kabul etmezsin.
   Hukukçu değilim ama verilen karar sonrası iki gündür Van, Hakkâri Yüksekova Batman, Bitlis ve Siirt’te hortlatılan yakıp yıkmalara fırsat verilmemeliydi.
                                Memlekette Hakimler var
   AKP İstanbul Milletvekili ve bir dönemin atanmış İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir CHP milletvekilinin söylediğine göre Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kuruldaki   bir kadın hâkimin odasına giriyor. Hâkim ‘Buyurun‘ diyor. Soylu Hâkime ‘Beni gördüğünüzde niye ayağa kalkmadınız?’ diyor.Kadın hâkim de diyor ki ‘Çünkü ben hakimim’.
    Sn. Soylu siz Milletvekilisiniz Devletin sahibi değilsiniz.
    Neyse ki hala Cumhuriyet’in böyle hakimleri var.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş