Aktuel 53

KADIN NASIL BOŞALIR !

KADIN NASIL BOŞALIR !
518 views
30 Ağustos 2021 - 21:38

Cinsellik kadın ve erkek doğasında farklılık gösterir. Ancak kadınlarda cinsellik ne yazık ki toplumun pek fazla bilgi sahibi olduğu bir konu değil. Öyle ki kadın cinselliği ile ilgili yıllardır dolaşan spekülasyonlar var. Bunlardan biri de kadınlarda boşalmanın gerçekleşmediği. “Kadınlar boşalır mı?” ya da “Kadınlar boşalabilir mi?”, “Kadınlarda boşalma nasıl?” gibi sorular sık sık soruluyor.

KADIN NASIL BOŞALIR !

1. Kadın boşalması nedir?

Boşalma yalnızca erkeklere özgü bir durum değil, kadınlar da boşalabiliyorlar. Boşalma çoğunlukla orgazm ile birlikte görülüyor. Kadınlarda boşalma üretra ile gerçekleşiyor. Üretra, idrarın vücuttan çıkmasına izin veren bir tüp. Boşalma ise sıvının cinsel uyarılma veya orgazm sırasında üretral açıklığınızdan atılmasıyla meydana geliyor. Bu sıvı vajinanın ilişki esnasında kayganlaşmasını sağlayan servikal sıvıdan farklı.

Bununla birlikte her iki cinsiyette de üretranın bir boşaltım işlevi bulunuyor. Üretra ayrıca, erkeklerde meninin geçmesini sağlayarak üremeyle ilgili de bir işlev görüyor.

 

2. Kadın boşalması yaygın mı?

Tıpkı kadınların orgazm olamaması gibi boşalamaması da bir efsaneden ibaret. Kadınlar çoklu orgazm bile yaşayabiliyor. Kesin sayıları saptamak zor olsa da, küçük çalışmalar ve anketler, araştırmacıların kadın boşalmasının ne kadar çeşitli olabileceğini anlamalarına yardımcı oldu. Yapılan bir araştırmaya katılan 126 kişiden yüzde 54’ü en az bir kere boşalma yaşadıklarını söyledi. 33 kişi (yüzde 14) orgazmın tamamı veya çoğu ile boşalma yaşadıklarını söyledi.

Kadın boşalması üzerine yapılan en son çalışma, 2012-2016 yılları arasında 18-39 yaş arası kadınlarla yapıldı. Araştırmacılar, katılımcıların yüzde 69.23’ünün orgazm sırasında boşalma yaşadıkları sonucuna vardı.

 

Nitekim boşalamama gibi bir problem yaşıyorsanız, kadınlarda boşalamama nedenleri ve kadınlarda boşalamama tedavisi için bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz.

3. Boşalma ile Squirting (fışkırtma) aynı şey mi?

Birçok kişi terimleri birbirinin yerine kullanıyor olsa da, bazı araştırmalar boşalma ve fışkırtmanın iki farklı şey olduğunu gösteriyor.

Squirting en merak edilen konulardan biri. Peki squirting nedir?

Squirting; yani fışkırtma yetişkin filmlerinde sıklıkla görülen bir durum. Bu durum boşalmadan daha yaygınmış gibi görünse de aslında squirting sırasında salınan sıvı, esasen idrarla sulanır. Mesaneden gelir ve idrar yoluyla çıkar. Bu nedenle de boşalmadan farklıdır.

 

4. Boşalma tam olarak nedir?

“Kadınlar boşalır mı sıvı gelir mı?” sorusu da çokça soruluyor. Hemen cevap verelim. Evet, boşalmada sıvı geliyor.

Kadın boşalmasında salgılanan sıvı, beyazımsı ve yoğunluğu az olan bir sıvıdır. 2011 yılında yapılan bir araştırmaya göre, kadın boşalması sperm ile benzer bileşenleri içeriyor. Buna prostat spesifik antijen (PSA) ve prostatik asit fosfataz dahil. Ayrıca boşalma sıvısında az miktarda kreatinin ve üre gibi idrarın birincil bileşenleri de bulunuypr.

5. Sıvı nereden geliyor?
kadın çoklu orgazmı
Boşalma sıvısı, Skene kesesi de denen, paraüretral keselerde üretilen, sulu bir sıvı ve paraüretral keselerden geliyor. Bu keselerde “kadın prostatı” da deniliyor. Bezler, 1800’lerin sonlarında Alexander Skene tarafından ayrıntılı olarak tanımlanmış olsa da, prostatla benzerlikleri oldukça yeni bir keşif ve bu konuda araştırmalar devam ediyor. 2017 yılında yapılan bir çalışma, bezlerin aslında daha fazla miktarda sıvı salgılanması için üretra boyunca açıklık sayısını artırabildiğini gösterdi.

6. Boşalma idrar değil mi?

Hayır, boşalma ile idrar aynı şey değil. Bununla birlikte, squirting sırasında serbest bırakılan sıvı, içinde biraz boşalma sıvısı ile seyreltilmiş idrardır. Aslında kadınlarda boşalırken idrar gelmesi gibi bir durum söz konusu olabilir.

7. Yani boşalma ile idrar bırakılabilir mi?

Bir anlamda evet çünkü boşalma sıvısı, idrarın bileşenleri olan üre ve kreatin içerir. Ancak bu, boşalmayı idrarla aynı şey yapmaz, sadece bazı benzerlikleri paylaştıkları anlamına gelir.

 

8. Kadınlar boşalma sırasında ne kadar sıvı salgılar?

320 katılımcının 2013 yılında yaptığı bir araştırmaya göre, salınan ejakülat miktarı yaklaşık 0.3 mililitre (mL) ila 150 mL’den fazla olabilir. Bu yarım fincandan fazla anlamına geliyor!

9. Boşalma nasıl hissettirir?

Bu durum kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Bazı insanlar için boşalma orgazmdan farklı değildir. Bazıları ise uylukları arasından akan bir sıcaklık ve titreme hissettiklerini söylüyor. Her ne kadar gerçek boşalmanın orgazm ile gerçekleştiği söylense de, bazı araştırmacılar bunun G noktası uyarımı yoluyla orgazm dışında olabileceğine inanıyor. Uyarılma düzeyiniz ve konumunuz veya tekniğiniz de yoğunlukta rol oynayabilir.

 

10. Boşalma sıvısının tadı veya kokusu var mı?

2014 yılında yapılan bir çalışmaya göre, ejakülat tadının tatlı olduğunu gösteriyor. Bu araştırmanın sonucu eski Hindistan’da “tanrıların nektarı” olarak adlandırılan bir sıvı için oldukça uygun. Koku konusuna gelince, ejakülat çoğunlukla kokusuz.

11. Boşalma ile G noktası arasında bir bağlantı var mı?

Bilimsel olarak çalışmanın devam ettiği konulardan biri de bu. Bazı bilim insanları G noktasının orgazm ve kadın boşalması arasında bir bağlantı olduğunu savunurken, diğerleri ise bağlantı olmadığını söylüyor.

G noktası aslında vajinanızda ayrı bir “nokta” değil. Klitoral ağın bir parçası. Bu da G noktanızı uyarırsanız, aslında klitorinizin bir kısmını uyardığınız anlamına gelir. Bu bölge de konuma göre değişebilir, bu nedenle bu bölgeyi bulmak zor olabilir. G noktanızı bulup uyarabiliyorsanız, tabii ki bu şekilde boşalabilir ve farklı bir orgazmın tadına varabilirsiniz.

12. Kontrollü olarak boşalma mümkün mü?

Boşalmayı öğrenmek bisiklete binmeyi öğrenmek gibi değil ama tabii ki sizi uyaran şeyin ne olduğunu bilirseniz, şansınız kesinlikle çok daha yüksek.

13. Boşalmayı nasıl deneyimleyebilirsiniz?

Pratik yapın, pratik yapın ve daha fazla pratik yapın! Kendinizi uyarmanının, neyi sevdiğinizi keşfetmenin en iyi yollarından biri aslında mastürbasyon yapmak. Tabii ki partnerinizle de pratik yapabilirsiniz ancak her şey G noktası ile ilgili değil. Klitoral ya da vajinal yolla uyarılarak da boşalma yaşayabilirsiniz. Vajinal boşalma oldukça yaygın.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR