Karal: Dünya Müslümanları Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını Gazze acziyetiyle idrak ediyor. Farkında mıyız acaba?

  DEVA Partili Karal: Dünya Müslümanları Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını Gazze acziyetiyle idrak ediyor. Farkında mıyız acaba? DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, Kadir Gecesi’nin..

Karal: Dünya Müslümanları Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını Gazze acziyetiyle idrak ediyor. Farkında mıyız acaba?
Son Güncelleme: Whatsapp

 

DEVA Partili Karal: Dünya Müslümanları Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını Gazze acziyetiyle idrak ediyor. Farkında mıyız acaba?

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, Kadir Gecesi’nin başta Gazze olmak üzere tüm dünyada akan kan ve gözyaşlarının durmasına vesile olması temennisinde bulunarak, “Dünya Müslümanları Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını Gazze acziyetiyle idrak ediyor, farkında mıyız acaba?” diye sordu.
Milletvekili Hasan Karal, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen bu mübarek gecede edilen duaların kabul edilmesi temennisinde bulunan DEVA Partili Karal, Kadir Gecesi’nin de diğer mübarek geceler gibi toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk, kardeşlik ve akrabalık hukukunun arttığı mübarek gecelerden biri olduğunu ifade etti. Ramazan ayının son günlerine geldiklerini kaydeden Karal, “İbadetle geçirdiğimiz rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın sonuna yaklaşırken, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bin aydan hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi’ni idrak etmenin huzurunu yaşıyoruz. Tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla idrak ettiğimiz bu mübarek ay, Kadir Gecesi ile manevi zirveye ulaşıyor. Hiç şüphesiz, bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden manen en iyi biçimde faydalanılmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.
“Bu mübarek gecede dualarımız akan kanın durması için”
Milletvekili Karal, Gazze’de Müslümanlara yönelik terör devleti İsrail’in sürdürdüğü saldırılar dolayısıyla Ramazan ayını buruk geçirdiklerini belirtti. Aylardır yaşanan İsrail terörünün ne yazık ki Ramazan ayında da devam ettiğini sözlerine ekleyen Karal, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Terör devleti İsrail, 7 Ekim’den bu yana haksız, hukuksuz bir şekilde kadın erkek, çocuk yaşlı demeden katliam yapmaya devam ediyor. Filistin’de yaşanan soykırım dolayısıyla ne yazık ki binlerce Müslüman, bu mübarek ayı mahzun geçirdi, Ramazan’ın sevincini, heyecanını yaşayamadı. Türkiye dahil diğer İslam ülkeleri ise ne yazık ki bu katliama, insanlık dramına hamasetten, bağırıp çağırmaktan başka somut hiçbir şey yapmadı, sadece izledi, soykırımı seyretti. Dünya Müslümanları Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını Gazze acziyetiyle idrak ediyor, farkında mıyız acaba? Ramazan ayında dahi katliamına devam eden İsrail’i ve bu soykırım karşısında bir ses çıkaramayan başta İslam ülkeleri olmak üzere insanlık adına duyarsız kalan bütün ülkeleri bir kez daha şiddetle kınıyorum. Bu acı olayın gölgesinde geçireceğimiz Kadir Gecesi’nin, başta Gazze olmak üzere tüm dünyada akan kan ve gözyaşlarının durmasına, bütün kardeşlerimizin bayrama huzur ve güven içerisinde ulaşmasına vesile olmasını, İslam alemi ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah’tan diliyorum..

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş