NEREYE GİDİYORUZ???

  – Açıkca söyleyelim: Van Belediye Başkanlığına seçilen A. ZEYDAN’ın 2015’de yaptığı konuşma tam anlamıyla bir MİLİTAN ağzıdır. Yenilir yutulur, unutulur bir tarafı yoktur! – Sanki hiç adam kalmamış gibi..

NEREYE GİDİYORUZ???
Son Güncelleme: Whatsapp

 

– Açıkca söyleyelim: Van Belediye Başkanlığına seçilen A. ZEYDAN’ın 2015’de yaptığı konuşma tam anlamıyla bir MİLİTAN ağzıdır. Yenilir yutulur, unutulur bir tarafı yoktur!

– Sanki hiç adam kalmamış gibi özellikle onu aday göstermekle, DEM Partisi de iyi niyetli olmadığını ortaya koymuş, PKK ile aynı düşüncede olduğunu resmen ilan etmiştir!

Asıl üzücü olan ve üzerinde derin derin düşünülmesi gereken ise böyle bir adaya Van halkının verdiği destektir(aday kim olursa olsun destekleyecekleri ayrı bir mevzudur!)

Şunu da kabul etmek gerekiyor; “Ona yahut DEM’e vermeyelim de seçimin hemen sonrasında bu meşum davranışı gösteren zihniyete mi oy verelim” diyeceklere de söylenecek söz yoktur!

– Evet A.Zeydan öyle… Ama seçildikten sonra, hukuksuzluk bir yana tamamen usulsuz olarak, destursuz düstursun onu DEVRE DIŞI BIRAKANLAR da ÜLKEMİZE ÇOK YÖNLÜ OLARAK BÜYÜK ZARAR VERMİŞTİR. Türküyle Kürdüyle Halkımızın barışı, kardeşliği ve demokrasi adına ATEŞLE OYNANMIŞTIR!

Alenen bir provokasyon yapılmış, Devlet bu işte devlet olmaktan çıkarılmış, resmi ellerce Van halkının iradesi yok sayılmıştır.

Bununla, DEM partisi, Demirtaş ve paralelindeki PKK’ya da sempati ve siyasal üstünlük sağlanmış, ciddi toplumsal olaylara zemin hazırlanmıştır! Bu arada A. Zeydan da durup dururken kahraman olmuş partide adı öne çıkanların listesine eklenmiştir!..

Bu havada bir süredir sıfırlandığı söylenen dağa çıkışların da artabileceğini söylemek mümkündür.

Muhalefetin, özellikle de CHP’nin bu durumdan vazife çıkarması ve kendine iktidar yollarını araması Türkiye siyasetinde normaldir.

Yani mazbatayı vermeyenlerin akılla izah edilemeyecek bu hatalarının AFFEDİLECEK YANI YOKTUR!

Kanımca burada kötü niyet de muhtemeldir! Zira son gün ve mesai bitimine 5 dk kala itiraz edip mahkemeden karar çıkartmak ve seçimin hemen ertesinde, daha birinci gün, hem de çok açık farkla kazananı saf dışı bırakmak ahmaklıkla yahut gafletle izah edilecek bir durum değildir ! Bu işin haklı olarak halk tarafından tepki göreceği çok açıktı çünkü. Belki de birilerinin amacı bu idi bilemiyorum !

Bu sebeplerle konu derinliğine araştırılmalı, sorumlular mutlaka ortaya çıkarılmalı ve gereğince cezalandırılmalıdır! Ama nasıl yapılacak, bunu kim yapacak tam bir sorunsal!

– YSK, her ne saikle olursa olsun DOĞRU KARAR VERMİŞTİR. Kanımca, alenen oynanan bir oyunu bozmuş ve ülkemizi en azından şimdilik büyük bir badireden kurtarmıştır. Tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum.

– Anlaşılan odur ki iktidar seçimlerden ve ülkedeki sosyo psikolojik gelişmelerden dersini almamıştır! Lale devri misali her şeyin aynen devam edeceğini zannediyor!.

Oysa bütün olaylar aleyhte gelişiyor. Bunun farkında olmamaları akıl alır gibi değil!

• Netice olarak… Önümüzdeki, günler, aylar, yıllar çok şeylere gebe! Inşallah Türk’üyle Kürdüyle bu süreci en az zararla atlatırız! Ama gerçek odur ki bu çok zor gözüküyor.

Zoru başarmak için hep beraber iyi niyetle çalışmamız elzem! Özellikle İktidara, onun sahibi Cumhurbaşkanına çok iş düşüyor! Lakin içimizde iyi niyetli ne kadar insan kaldı, sayın Cumhurbaşkanı bütün bunları ne kadar önemseyecek meçhul!

Allah(cc) sonumuzu hayr eylesin!
Allah(cc) bu millete acısın!

Âmin!

Dr. Ş. Şimşek
4 Nisan 2024
İSTANBUL

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş