Ocaklı: Çaykur Varlık fonundan(2.6 milyar zarar) Acilen Çıkartılmalıdır..

Ocaklı: ÇAYKUR’u Varlık Fonundan çıkarın! TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Karadeniz’de vatandaşların ÇAYKUR’un neden Varlık Fonu’na aktarıldığını anlayamadıklarını, ÇAYKUR’un Fondan çıkarılmasını istediklerini söyledi… TBMM..

Ocaklı: Çaykur Varlık fonundan(2.6 milyar zarar) Acilen Çıkartılmalıdır..
Son Güncelleme: Whatsapp

Ocaklı: ÇAYKUR’u Varlık Fonundan çıkarın!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Karadeniz’de vatandaşların ÇAYKUR’un neden Varlık Fonu’na aktarıldığını anlayamadıklarını, ÇAYKUR’un Fondan çıkarılmasını istediklerini söyledi…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Türkiye Varlık Fonu Yönetim A.Ş. ile Türkiye Varlık Fonunun 2022 Yılı Mali Tabloları ve Faaliyetleri ile İlgili Denetim Raporlarının Sunulduğuna Dair Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi görüşüldü.
T.Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Salim Arda Ermut’un sunumunun ardından Komisyon Üyeleri görüşlerini dile getirdi.
Komisyon Üyesi olan CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Karadeniz’de 1 milyon insanı ilgilendiren çay üretimi ile ilgili bir kurum olan ÇAYKUR’un neden Varlık Fonu’na aktarıldığını vatandaşların sorduğunu, buna anlam veremediklerini ve ÇAYKUR’un Fon’dan çıkarılmasını istediklerini söyledi.

ÇAYKUR niçin Varlık Fonu’nda?
Çay üreticilerinin, “Üreten biziz, satan biziz, fabrikalar bizim paralarımızla kuruldu, ÇAYKUR’u neden Varlık Fonu’na devrettiniz” diye sorduklarını kaydeden Ocaklı, çay üreticilerinin ÇAYKUR’un Varlık Fonu’ndan çıkarılmasını istediklerini söyledi.

ÇAYKUR’un Fona devrinden sonra sürekli zarar açıklandığını, bu zararların katlanarak çoğaldığını ve 2,6 milyar TL’ye ulaştığını belirten Ocaklı, çay üreticileri çalışıp didindiği halde yaş çay fiyatında artış olmadığını ama Türkiye’de her şeyin fiyatının 2-3 kat arttığını ifade ederek, “Varlık Fonu üzerinden güçlendirmeler, çeşitlendirmeler yapacağız, halkı geliştireceğiz diye sunduğunuz şeyde ortaya koyduğunuz, sadece zarar tabloları. Bu nedenle üreticiler diyor ki, bizi (ÇAYKUR) Varlık Fonu’ndan çıkartın.” diye konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş