RETÜ SU ÜRÜNLERİ Avrupa Birliği Projesine,Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İş Birliği Programından Destek

Öğretim Üyelerimizin Avrupa Birliği Projesine Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İş Birliği Programından Destek   “Karadeniz Havzasında Mavi ve Akıllı Dönüşümün Güçlendirilmesi (Empowering Blue and Smart Transformation of the Black Sea..

RETÜ SU ÜRÜNLERİ  Avrupa Birliği Projesine,Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İş Birliği Programından Destek
Son Güncelleme: Whatsapp

Öğretim Üyelerimizin Avrupa Birliği Projesine Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İş Birliği Programından Destek

 

“Karadeniz Havzasında Mavi ve Akıllı Dönüşümün Güçlendirilmesi (Empowering Blue and Smart Transformation of the Black Sea Basin – Blue Gates)” başlıklı Avrupa Birliği projesi, Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İş Birliği (Interreg NEXT Black Sea Basin) programı tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Yürütücülüğünü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç’ın yapacağı ve 30 ay sürecek projede, Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Şevki Kayış, Prof. Dr. Emre Çağlak, Prof. Dr. İlker Zeki Kurtoğlu, Doç. Dr. Barış Karslı ile Dr. Öğr. Üyesi Salih Kumru araştırmacı olarak yer alacak.

Ülkemizden üniversitemiz ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının yer aldığı proje konsorsiyumunu Romanya’dan Karadeniz Üniversiteler Ağı, Bulgaristan’dan Burgas Belediyesi ve Ukrayna’dan Odessa Denizcilik Üniversitesi oluşturuyor.

Ulusötesi bir Karadeniz Mavi Ekonomi Kümesi’nin (BlueIN4BS) oluşturulması hedeflenen proje kapsamında, ileri teknoloji, bilgi, model, yöntem ve standartların benimsenmesine yönelik Ortak Kapasite Geliştirme Programı yapılarak, iş paketlerinde yer alan “demo günleri”, “yaz okulları” gibi faaliyetler ile su ürünleri sektörü paydaşları bir araya getirilecek.

Su Ürünleri Fakültemiz bünyesinde kurulacak ileri teknolojiler laboratuvarı ile balık hastalıklarında hızlı tanı kitleri ve aşı uygulamaları, su ürünleri tazelik kontrolünde kullanılabilecek sensörler ile renk değiştirebilen madde testleri çalışılacak

RTEÜ

KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş