Aktuel 53

Rize MÜSİAD’da Finans Konuşuldu

Rize MÜSİAD’da Finans Konuşuldu
209 views
28 Ekim 2021 - 19:32

Ziraat Bankası Rize Bölge Başkanı İbrahim Seyfioğlu ve Ziraat Bankası’nın Rize’deki banka yöneticilerinin konuşmacı konuk olarak katıldığı ‘Biz Bize Finans’ adındaki toplantı MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyelerinin katılımıyla dernek binasında gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü MÜSİAD Rize Başkan Yardımcısı Mustafa Sevindik ve MÜSİAD Rize Gençlik Kurulu Başkanı Enes Karavin’in yaptığı programda konuşma yapan MÜSİAD Rize Başkanı Taner Yelkenci, “Üye işletmelerimizin sürekliliğinin sağlanabilmesi için finans yönetiminin sürdürülebilir ve buna paralel olarak da karlılık oranının yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Finans yönetiminin etkin bir şekilde yapılabilmesi için ekonomik kriz, tüketici davranışlarındaki değişiklikler, teknolojik gelişmeler ve rekabetin yanında işletmelerin muhasebe, üretim ve pazarlama konusunda faaliyetlerini devam ettirebilmesi ancak güçlü bir finans yönetimiyle mümkün olacaktır. Finans yönetiminde alanında uzman kişilerden görüş ve destek alınabileceği gibi iş yerlerinde finansçı çalıştırmaları önem arz etmektedir. Bu durumu, son dönemlerde piyasalarda yaşanan dalgalanmalar da işletmelerin ayakta durabilmesi için güçlü bir finans yönetiminin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir.”

Ziraat Bankası Rize Bölge Başkanı İbrahim Seyfioğlu ise Ziraat Bankasının çalışmalarından bahsederek yapmış olduğu sunumunda, “Geleceğe olumlu bakıyoruz. Zorluklar olsa da, ekonomik faaliyetleri sınırlandıran bir çok faktörün etkisi azalmaktadır.  Küresel ekonomi yeniden büyüme eğilimine girdi. Ticaret hacmi artmaktadır. Üretim ve imalata ülkemiz hintarland sorunu bulunmadığından artan bu ticaret hacminden payımızı almalıyız. Ziraat Grubu olarak, ekonomimizin büyümesine katkı sağlayacak her türlü yatırımı, üretimi desteklemek üzere MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyelerini Ziraat ve Ziraat Katılım bankası şubelerimize bekliyoruz.

Ayrıca bankamız pandeminin pik yaptığı 2021 yılında, Ülkemizde yaşanan yangın ve sel felaketlerinde devletimizin yanında durarak afet bölgesi ilan edilen lokasyonlar da zarar gören müşterilerimizle ilgili yönergelerimizi çıkararak en hızlı aksiyon alan banka olduk. Rize’de de sel felaketinde mağdur olan müşterilerimize her türlüğü imkanlarımızı seferber ettik etmeye de devam edeceğiz.” Şekilde konuştu.

Programın devamında, Ziraat Bankası yetkilileri, toplantıya katılan MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyelerinin sorularını yanıtladıktan sonra sona erdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    SİTEMİZ  ÜYESİDİR