Aktuel 53

Rize, yasaksız İlk pazarı sakin geçirdi VİDEO

Rize, yasaksız İlk pazarı sakin geçirdi VİDEO
109 views
04 Temmuz 2021 - 19:40

Koronavirüs salgınının 2.dalgasının Kasım 2020’de güldüğü ülkemizde, Ocak ayında bir ara vaka sayıları 5000 civarında inmesine rağmen, Mart ve nisan ayında koronavirüs salgını çıkan dan beri en yüksek vaka sayısına ulaştı..

Nisan ayında Vaka sayılarının bir anda 40-50 bin arasında yükselmesiyle Türkiye 29 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’a kadar tam kısıtlama ve kapanma yaşadı.

Ardından Ramazan Bayramı sonrasında normalleşme adımlarının atıldığı Türkiye’de ve Rize’de de hafta içi kurallara uymak şartıyla normalleşme adamları atılırken, hafta sonları cumartesi ve pazar günü yine kısmi kısıtlamaya gidildi.

Haziran ayında birçok kısıtlamanın kaldırıldığı ve normalleşme adımlarının atıldığı Türkiye’de, sadece pazar günleri sokağa çıkma yasağı uygulandı.

Türkiye’de hayat normale dönüp aşılama da hızlı bir şekilde, (bugün itibariyle 52 milyona ) devam ediyor

1 Temmuz kararları ile Türkiye’de aşılama oranı ve yaz ayının da havasıyla, aylarca evlerine hapsolan zorluklarla boğuşan vatandaşlarımız normalleşme adımlarının atılıp yasakların kalktığı bugünlerde eski günlerine dönüş sinyali verdiler.

Bugün ilk kez aylar sonra pazar günü  Türkiye’de ve Rize’de sokağa çıkma yasağı uygulanmadı. Ancak Rize bugün adeta sonbahardan kalma bir gün yaşadı.

Öğle saatlerinde başlayan kuvvetli ve gök gürültülü yağış sebebiyle vatandaşlar genelde günü evlerinde geçirirken, yasakların olduğu günlerde Rize daha kalabalık olurken, bugün yasak olmamasına rağmen son günlerin en sakin bir gününü geçirdi

Toplum bağışıklığı kazanmamız için aşı sırası gelen herkes mutlaka  aşasını olması gerekiyor. Çünkü küresel salgın ancak bu şekilde bağışıklık kazanırsak  atlatacağız.

Dün yayınlanan bir tebligata göre ,koronavirüs hastalığı geçiren  kişilerin bir doz aşısı yeterli sayıldı..

Osman Köseoğlu

aktule53

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
KÖŞE YAZARLARI

SİTEMİZ  ÜYESİDİR