Rize Ziraat Odasında Çiftçi Kayıt Sistemi ‘ÇKS’ Yoğunluğu Devam Ediyor

  Tarım ve Orman Bakanlığınca üreticilere ait tarımsal faaliyetlerin ülke genelinde kayıt alıntına alınması ve çiftçilerin desteklerden yararlanması amacıyla oluşturulan Çiftçi Kayıt Sistemi ‘ÇKS’ için 2024 yılı üretim başvuruları 2..

Rize Ziraat Odasında Çiftçi Kayıt Sistemi ‘ÇKS’ Yoğunluğu Devam Ediyor
Son Güncelleme: Whatsapp

 

Tarım ve Orman Bakanlığınca üreticilere ait tarımsal faaliyetlerin ülke genelinde kayıt alıntına alınması ve çiftçilerin desteklerden yararlanması amacıyla oluşturulan Çiftçi Kayıt Sistemi ‘ÇKS’ için 2024 yılı üretim başvuruları 2 Ocak 2024 tarihinde sona erecek.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan Yoğunluk Nedeni ile Rize Ziraat Odasının  Hafta Sonu Hizmet Vereceğini Söyledi;

Bilindiği üzere yaptığımız girişimler ve görüşmeler çerçevesinde Çiftçi Kayıt Sistemi ÇKS başvuruları başlamış, son gün olarak 2 Ocak 2024 olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda Oda olarak sabah erken saatlerde başlayan yoğunluk akşam saatlerine kadar devam etmektedir. Gelen çiftçilerimiz detaylı olarak uzman arkadaşlarımız tarafından bilgilendirildikten sonra gerekli kurum ve kuruluşlara buradan yönlendirmeleri yapılmaktadır.  .  Yaptığımız değerlendirme sonucunda Odamız bu hafta sonu vatandaşlarımıza Çiftçi Kayıt Sistemi ÇKS konusunda hem bilgi edinme hem de işlemsel olarak her türlü desteği verecektir. 

ÇKS yönetmenliğinde geçekleştirilen son değişiklik ile Mülkiyet ve mirasçılık sorunları nedeni ile tarımsal destek, hibe, tarımsal kredi ve devlet destekli tarım sigortalarından yararlanamayan üreticiler bu imkânlardan faydalanmış olacaklar. Bu kapsamda Rize Ziraat Odası görev ve sorumluluk gereğince faaliyet alanı içerisinde üreticilerine gerekli duyuruları ve bilgi akışını sağlamıştır. ÇKS kayıtlarında son gün olan 2 Ocak 2024 gününe kadar Odamız bünyesinde  hizmet vermeye devam edeceğiz, ’şeklinde konuştu.

Öte yandan; ÇKS kaydı oluşturmak için Rize Ziraat Odasına gelen vatandaşlar ise durumdan memnun olduklarını dile getirdi;

Çiftçi Kayıt Sistemi için Belge hazırlayan Çay Müstahsili Sultan Reis açıklamasında;  bazı haklardan nasıl faydalanacağımızı bilmiyorduk. Rize Ziraat Odasının bilgilendirmesi bizler için oldukça faydalı oldu. Bu uygulama ile gübre, mazot, tarımsal kredi gibi avantajlardan yararlanmış olacağız.  Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan ve burada çalışan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, ’dedi. 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş