RİZE’DE 13 KÖYÜ KAPSAYAN PLAN SONUCUNDA HES PROJELERİNE DUR DENİLECEK

İKİZDERE KORUMALI İMAR PLANI MECLİS GÜNDEMİNDE 13 KÖYÜ KAPSAYAN PLAN SONUCUNDA HES PROJELERİNE DUR DENİLECEK İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere İlçesinde 13 köyü kapsayacak korumalı İmar planları İl Genel Meclisine geldi imar..

RİZE’DE 13 KÖYÜ KAPSAYAN PLAN SONUCUNDA HES PROJELERİNE DUR DENİLECEK
Son Güncelleme: Whatsapp

İKİZDERE KORUMALI İMAR PLANI MECLİS GÜNDEMİNDE
13 KÖYÜ KAPSAYAN PLAN SONUCUNDA HES PROJELERİNE DUR DENİLECEK
İSMET KÖSOĞLU
İKİZDERE-İkizdere İlçesinde 13 köyü kapsayacak korumalı İmar planları İl Genel Meclisine geldi imar komisyonuna havale edildi.
İkizdere’de turizmin ön planda olduğunu söyleyen İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz İl Genel Meclisinde görüşülecek Korumalı İmar Planının ilçe için çok önemli olduğunu söyledi. MHP li Belediye Başkanı Hakan Karagöz.’’ Yıllar önce başlattığımız, hedef gösterdiğimiz İkizdere’de sürdürülebilir turizm ve yerel kalkınma için düzenlediğimiz kurultaylar, kongre ve etkinlikler bu gün meyvesini veriyor. Bölgemizde Çağrankaya, Anzer, Ovit , Petran ve Cimil akslarında uluslararası kış etkinlikleri ve rafting için geri sayım başladı. Valilik ve Belediyemiz öncülüğünde mutlak koruma imar planlarımızda onaylanıyor. Rize Havalimanı açıldıktan sonra yeni turizm destinasyonları için bölge halkı ve yatırımcılar kolları sıvadı. Hani hep derdik ya un var, yağ var helva yapamıyoruz. Muhteşem doğası ile şimdi Kaçkarlarda helva yapma zamanı da geldi çattı. Daha yolun başındayız İkizdere vadisi rüzgârı arkasına aldı mi önünde hiç bir şey durmayacak demiştik az kaldı İnşallah. Mesele kişiler değil, mesele Hakan Karagöz hiç değil, mesele İkizdere’nin gelişiminin devam etmesi. Bir derdimiz bir sevdamız var dedik ve bu gaye için yola devam ediyoruz. Projelerde Emeği Geçen Herkese Teşekkür ediyorum’ ’dedi.
İlçeyi turizm alanında hak ettiği seviyeye çıkaracak doğayla uyumlu ve planlı bir altyapı oluşturulması için başlatılan çalışmalarda 13 köyü kapsayan korumalı İmar Planı çalışmaları Rize İl Genel Meclisi imar komisyonunda karara bağlanması bekleniyor. Böylelikle imara uygun ruhsatlı yapılaşmalar yapılabilecek. Ayrıca vatandaşlarımız ilgili kurumlar tarafından verilen hibe ve desteklerden faydalanabilecektir.
Proje Rüzgarlı, Ilıca, Demirkapı, Bayırköy, Yağcılar, Tulumpınar, Dereköy, Çamlık, Sivrikaya, Meşeköy,Kama,Tozköy ve Çifteköprü köylerini kapsıyor. Planda 567 hektar Konut alanı,79 Hektar Turizm alanı,14 Hektar Ticaret alanı ve karma kullanımlar,19 Hektar Sosyal ve Kültürel tesis alanı,384 Hektar Tarımsal nitelikli alan,30 Hektar açık ve yeşil alanlar olarak projelendirildi.

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş