Rize’de “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” etkinlikleri

Bakanlığımızca, toplumda tütün kullanımını azaltmak ve pasif etkilenimi önlemek amaçlarıyla Mayıs 2021 itibarıyla “BAŞARABİLİRSİN” temasıyla sigara bırakma kampanyası hayata geçirilmiştir. İlimizde görev yapan ve toplumda rol model olan meslek gruplarından..

Rize’de “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” etkinlikleri
Son Güncelleme: Whatsapp

Bakanlığımızca, toplumda tütün kullanımını azaltmak ve pasif etkilenimi önlemek amaçlarıyla Mayıs 2021 itibarıyla “BAŞARABİLİRSİN” temasıyla sigara bırakma kampanyası hayata geçirilmiştir.

İlimizde görev yapan ve toplumda rol model olan meslek gruplarından (sağlık çalışanı, öğretmen, kolluk kuvveti personeli, asker, hakim, savcı, avukatlar, din görevlisi vb.) başlayarak, diğer kamu kurumu personeline yönelik bırakma kampanyası müdürlüğümüzce organize edilmiştir.

Kampanyaya, https://alo171.saglik.gov.tr/ sitesindeki “BAŞARABİLİRSİN” butonu üzerinden ulaşılarak kampanya katılım formu ile bağımlılık düzeyi tespitine yönelik formu dolduran kişilerin sigara bırakma polikliniği (SBP) randevuları, İl Sağlık Müdürlüğümüzce planlanarak kişilere geri dönüş sağlanmıştır.

Kampanya kapsamında Merkez TSM Sağlıklı Hayat Merkezimizde bulunan sigara bırakma polikliniğinde muayene edilen kişilerden sigarayı bırakan Sağlık Müdürlüğü çalışanımıza, Halk Sağlığı Başkanlığı yöneticileri ve SBP Hekiminin katılımı ile İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe tarafından makam odasında başarı belgesi takdim edilmiştir.

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında, ilimizdeki kamu kurum çalışanlarından “BAŞARABİLİRSİN” temasıyla sigara bırakma kampanyasına katılanlara yönelik SBP hekimi Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Asuman Okur tarafından internet ortamında tütün kullanımının ve pasif etkilenimin zararları konusunda sigara bıraktırma semineri düzenlenmiştir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.