RİZE’DE 80 YAŞ VE ÜZERİ YAŞLILARA SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ AÇILDI

  Haber:Dilek ONAY CAN Rize’de 80 yaş ve üzeri bireylerin sağlıklı yaşam sürmelerini desteklemek amacıyla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Sağlıklı Yaş Alma Merkezi (YAŞAM) hizmete başladı…

RİZE’DE 80 YAŞ VE ÜZERİ YAŞLILARA SAĞLIKLI YAŞ ALMA MERKEZİ AÇILDI
Son Güncelleme: Whatsapp

 

Haber:Dilek ONAY CAN
Rize’de 80 yaş ve üzeri bireylerin sağlıklı yaşam sürmelerini desteklemek amacıyla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Sağlıklı Yaş Alma Merkezi (YAŞAM) hizmete başladı.

Sağlık Bakanlığının stratejileri doğrultusunda ülkemizde 80 yaş ve üzeri bireylerde sağlık erişiminin kolaylaştırılması, evinde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarının belirlenmesi ile desteklenmesi, tıbbi izlem yapılması, gerektiğinde uzaktan sağlık hizmeti ile muayene ve danışmanlık hizmeti verilmesi, hastane içindeki tıbbi hizmet koordinasyonunun sağlanması amacıyla Sağlıklı Yaş Alma Merkezleri (YAŞAM) açılıyor.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan Sağlık Yaş Alma Merkezi (YAŞAM) uzman doktor ve ekibi ile hizmet vermeye başladı.

Bu kapsamda, 80 yaş üzeri vatandaşlar için hastane bünyesinde poliklinik hizmeti verilmeye ve aynı zamanda ev ziyaretleri de gerçekleştirilmeye başlandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, “80 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın hepsine ulaşarak yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz. Sağlıklı Yaş Alma Merkezimizde aile hekimi uzmanlarımızla beraber sağlık hizmetini sürdürmeye devam edeceğiz. Sağlıklı yaş alma merkezlerimiz 80 yaş ve üzeri yaşlılarımızın sağlık bakım hizmetlerinin sürdürülmesi, ihtiyaçlarının belirlenmesi ve sonrasında koordinasyonun sağlanması amacıyla kuruldu. Hizmete açılan Sağlıklı Yaş Alma Merkezimizin ilimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Sağlık Yaş Alma Merkezi (YAŞAM) Nedir?

YAŞAM merkezleri, 80 yaş ve üzeri bireylerin sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak amacıyla önemli bir hizmet sunmaktadır.

Sağlık Yaş Alma Merkezi (YAŞAM), 80 yaş ve üzeri bireylerin sağlık hizmetlerine kolayca erişimini sağlamak, evde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarını belirlemek ve desteklemek, tıbbi izlem yapmak, gerektiğinde uzaktan sağlık hizmeti ile muayene ve danışmanlık hizmeti vermek, hastane içindeki tıbbi hizmet koordinasyonunu sağlamak amacıyla kurulan merkezlerdir.

YAŞAM merkezlerinde sunulan hizmetler şunlardır:

Poliklinik hizmeti,Ev ziyaretleri
Tıbbi izlem,Uzaktan sağlık hizmeti ile muayene ve danışmanlık,
Hastane içindeki tıbbi hizmet koordinasyonu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş